شورای نظارت بر نامگذاری اماکن عمومی خراسان جنوبی تشکیل شود

بیرجند- مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی گفت: باید شورای نظارت بر نامگذاری اماکن عمومی استان تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد محبی صبح پنج شنبه در شورای فرهنگ عمومی خراسان‌جنوبی با اشاره به آسیب های فضای مجازی بیان کرد: متأسفانه شبکه‌های اجتماعی بر خانواده‌ها احاطه پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه شبکه های اجتماعی باعث شکل‌گیری زندگی دیجیتالی شده است، افزود: هرم قدرت در خانواده‌ها از شکل عمودی به افقی تبدیل شده است.

محبی اظهار کرد: بی اعتمادی، دروغ، شایعه و افتراء از مهم ترین تاثیرات فضای مجازی در جامعه به خصوص در بین  قشر جوان است.

وی با بیان اینکه در فضای مجازی به جز برنامه‌های سلبی، تولید محتوایی وجود ندارد، افزود: باید از ظرفیت های مجازی به نحو مطلوب استفاده شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه شعار فرهنگ عمومی باید درک مباحث فرهنگی آینده باشد، گفت: در شورای فرهنگ عمومی نیازمند اسکن اجتماعی در جامعه هستیم.

وی بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی باید گذشته دست‌نیافتنی را فراموش و پیش‌بینی وقایع فرهنگی آینده را در دستور کار خود قرار دهد.

محبی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی ۹ سیاست  و رسالت اصلی را به عهده دارد، گفت: مطالعه، تجزیه و تحلیل و ارزیابی سالانه وضع فرهنگ عمومی استان، شناسایی و ارزیابی علمی پیش‌بینی و رصد موضوعات اجتماعی و فرهنگی از جمله سیاست های این شورا است.

وی بیان کرد: انجام تحقیقات مرتبط با فرهنگ عمومی استان و تحلیل و ارزیابی نتایج تحقیقات علمی انجام شده به منظور دسترسی به راهکارهای مناسب جهت حل مسائل فرهنگی و شناسایی از دیگر این سیاست ها هستند.

محبی تلاش در جهت ایجاد همکاری، هماهنگی و همسویی بین دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و مجریان فرهنگی استان را از دیگر رسالت های شورا دانست و گفت: تهیه، تدوین و پیشنهاد طرح‌های عملیاتی و کاربردی برای بهبود شاخص‌های فرهنگ عمومی استان و سنجش استعدادها، ‌ قابلیت‌ها و توانمندی‌های فرهنگی استان نیز از دیگر این رسالت ها است.

وی با تأکید بر اینکه در ذیل شورای فرهنگ عمومی دو شورای نظارتی وجود دارد که باید تشکیل شود، گفت: باید شورای نظارت بر نامگذاری اماکن استان، شهرها، خیابان‌ها و اماکن عمومی و شورای نظارت و ساخت مجسمه و میدان‌ها نیز تشکیل شود.

کد خبر 4172041

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =