ظرفیت های بسیاری در شهر تهران برای درآمد زایی وجود دارد

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا گفت: ظرفیت های بسیاری در شهر تهران برای درآمد زایی وجود دارد که استحصالِ آن ها، نیازمندِ اقدامات جسورانه است.

به گزارش خبر نگار مهر ، محمد جواد حق شناس – رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا در جریان نشست این کمیسیون با مسئولان سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ،معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران گفت: پیرو ارسال لایحه سال ۹۷ شهرداری تهران به شورای شهر، و بررسی مقدماتی این لایحه، نکاتی در ۸ بند اِحصا شده که به قرار ذیل ایفاد می گردد. بدیهی است بررسی بیشتر و عمیق ترِ بودجه در روزهای آتی، نکات ذیل را تکمیل خواهد کرد.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: در تبصره ۲۰ بودجه که به تأمین مالی پروژه های زیرساختی و بزرگ مقیاس شهر تهران و همچنین پرداخت دیون بدهکاران باز می گردد، پیشنهاد می شود در بند ب، احداث پارک علم و فناوری شهر تهران نیز اضافه شود.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با توجه به اهمیت مسئله ایجاد یکپارچگی، نظم سازمانی و وحدت فرماندهی در حوزه های مأموریتی شهرداری تهران، و همچنین نظارت شورا بر همه‌ی زیر مجموعه های شهرداری تهران، پیشنهاد داد تبصره ای با موضوع گزارش گیری از بودجه تملک دارائی سرمایه ای سازمان فرهنگی و هنری به صورت شش ماه یک بار به معاونت فرهنگی و هنری شهرداری تهران ارائه شود.

وی در ادامه گفت: در ردیف های درآمدی بودجه و ردیف درآمدی ۱۳۰۰۰۰ که به بهای خدمات و درآمد مؤسسات انتفاعی شهرداری تهران باز می گردد، با توجه به مطالعاتی که در حوزه‌ی درآمدی شهرداری تهران به ویژه از حیث احقاقِ واقعی حقوق شهروندان صورت گرفته، این بخش از ردیف های درآمدی شهرداری تهران باید به مرور زمان و به صورت تدریجی افزایش یابد.

 حق شناس افزود: رقمی که اکنون در لایحه آمده حدود ۲۴۴ میلیارد است که نسبت به مصوب سال قبل فقط ۶ میلیارد اضافه شده است که پیشنهاد می شود این ردیف درآمدی با افزایش ۱.۵ برابری به حدود۳۶۰ میلیارد افزایش یابد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با بیان اینکه ظرفیت های بسیاری در شهر تهران برای درآمد زایی وجود دارد که استحصالِ آن ها، نیازمندِ اقدامات جسورانه است گفت: یکی از این ظرفیت ها، درآمد حاصل از پارکینگ و پارکومترها و فضای پارک های حاشیه ای در معابر شهری است. این ظرفیت در بخش درآمد حاصل از اموال شهرداری در ردیف ۱۴۰۲۰۴ و ۱۴۰۲۰۵ دیده شده و اعتباری که برای آن در نظر گرفته شده، برای سال ۹۷ به میزان ۱.۵ میلیارد تومان است.

وی افزود: این مبلغ را ما باید جسورانه افزایش دهیم. پارک حاشیه مطابق با برآوردی که کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا انجام داده، بین ۲۵ تا ۴۰ میلیارد تومان به صورت روزانه ظرفیت درآمد زایی دارد. این میزان درآمد می تواند برای مدیریت شهری تهران نجات بخش باشد. هم توسعه‌ی حمل و نقل عمومی در شهر را می تواند تسریع کند، هم تعهدات و دیون شهرداری را سبک کند.
 

کد خبر 4208209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 12 =