۲۳۰ کیلومتر بزرگراه طی ۵ سال آینده در اردبیل احداث می‌شود

اردبیل - مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در نظر داریم تا پایان سال ۱۴۰۰، بیش از ۲۳۰ کیلومتر بزرگراه در این استان احداث کنیم.

محبوب حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: در حال حاضر میزان آزاد راه و بزرگراه در این استان مطلوب نبوده و صرفا ۱۳۷ کیلومتر بزرگراه داریم.

وی افزود: احداث ۱۵ کیلومتر بزرگراه در سال جاری برنامه ریزی شده و تاکنون ۱۵.۴ کیلومتر احداث شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان برنامه سال آینده را احداث ۳۰ کیلومتر عنوان و اضافه کرد: در سال ۹۸، ۴۲ کیلومتر، در سال ۹۹، ۶۰ کیلومتر و در سال ۱۴۰۰ احداث ۶۸ کیلومتر بزرگراه برنامه ریزی شده است.

حیدری همچنین به برنامه ریزی احداث پنج کیلومتر در سال جاری اشاره و تاکید کرد: عملکرد امسال احداث ۲.۳ کیلومتر بوده و در سال آینده نیز هشت کیلومتر راه اصلی احداث می شود.

وی به احداث ۱۰ کیلومتر راه اصلی در سال ۹۸، ۱۲ کیلومتر در سال ۹۹ و ۱۵ کیلومتر در سال ۱۴۰۰ اشاره کرد و بیان داشت: راه فرعی نیز در سال ۹۷، پنج کیلومتر، در سال ۹۸ و ۹۹ هر کدام شش کیلومتر و در سال ۱۴۰۰ هشت کیلومتر است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان به برنامه ریزی احداث راه آسفالته روستایی نیز اشاره و تصریح کرد: امسال احداث ۶۳ کیلومتر برنامه ریزی شده بود که عملکرد ما به مراتب بیشتر و ۸۶.۴ کیلومتر بود.

حیدری ادامه داد: در سال ۹۷ احداث ۵۰ کیلومتر، در سال ۹۸ احداث ۶۰ کیلومتر، در سال ۹۹ احداث ۶۵ کیلومتر و در سال ۱۴۰۰، احداث ۸۰ کیلومتر برنامه ریزی شده است.

کد خبر 4227553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =