با اصرار وزارت ورزش سرپرست فدراسیون تیروکمان شدم/ در ورزش می‌مانم

سرپرست فدراسیون تیروکمان با تاکید بر اینکه تمایلی برای پذیرش این مسئولیت نداشت، گفت: با اصرار وزارت ورزش و به خاطر دلایل شان که منطقی بود، مسئولیت سرپرستی را پذیرفتم.

محمدعلی شجاعی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد ادامه مدیریتش در فدراسیون تیر و کمان به عنوان سرپرست و اینکه چرا وزارت ورزش گزینه دیگری را برای سرپرستی تعیین نکرد، توضیح داد.

با اصرار وزارت ورزش سرپرست تیروکمان شدم وگرنه تمایلی نداشتم
وی با بیان اینکه شخصاً تمایل زیادی به سرپرستی در فدراسیون تیر و کمان نداشتم، گفت: حتی دوبار به محل وزارت ورزش رفتم و مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرده و خواستار معرفی فرد دیگری به عنوان سرپرست فدراسیون شدم، اما تشخیص وزارت ورزش این بود تا این مسئولیت بر عهده من باشد و روی این موضوع هم اصرار داشت. البته که مسئولان وزارتخانه دلایل خود را داشتند و دلایلشان درست هم بود.

وزارت ورزش نمی خواست در تیروکمان بهم‌ریختگی و نابسامانی‌ ایجاد شود
سرپرست فدراسیون تیر و کمان که طی چهار سال گذشته هم ریاست این فدراسیون را عهده‌دار بود، در مورد این دلایل یادآور شد: اگر بعد از من، فرد دیگری به عنوان سرپرست انتخاب می‌شد، به طور حتم برنامه‌های مختص به خود را در دسترس کار قرار می‌داد. بعد از آن هم که انتخابات برگزار می‌شد، رئیس منتخب مجمع با یکسری برنامه‌های جدید و ویژه خود، امور کار را بر عهده می‌گرفت و این‌گونه فدراسیون در طول چند ماه دچار تغییر و تحولات زیادی می‌شد. اما اینکه من در ادامه دوره ریاست چهار سال گذشته، سرپرستی فدراسیون را هم تا زمان انتخابات بر عهده دارم، باعث می‌شود از بهم‌ریختگی و نابسامانی‌هایی که جابجایی‌های مدیریتی ایجاد می‌کند، جلوگیری شود؛ این یکی از دلایل مسئولان وزارت ورزش بود.

حضور من مانع حساسیت فدراسیون جهانی می شود
شجاعی در مورد دیگر دلیل مورد تاکید وزارت ورزش که منجر به انتخاب وی به عنوان سرپرست فدراسیون تیر و کمان شده، گفت: فدراسیون جهانی تأکید دارد به اینکه جابجایی‌ها باید از طریق مجمع صورت بگیرد. بنابراین اگر فردی غیر از من سرپرست فدراسیون می‌شد، به طور حتم ورود مسئولان جهانی را به همراه داشت و مطرح کردن این سؤال از طرف آنها که گزینه مدیریتی جدید توسط چه نهادی انتخاب شده است؛ این هم دلیل دیگری بود که وزارت ورزش با استناد به آن، من را به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب کرد. به هر حال با حضور من، خیلی از مسائل جهانی پوشش داده می‌شود.

شرایط تیروکمان با سایر فدراسیون ها متفاوت است
«مسائلی که به عنوان دلایل وزارت ورزش برای انتصاب شما به عنوان سرپرست تیر و کمان عنوان می‌کنید، در مورد سایر فدراسیون‌ها هم وجود دارد، اما در آن فدراسیون‌ها فردی غیر از رئیس، سرپرست فدراسیون می‌شود»، وی در واکنش به این موضوع افزود: به هر حال شرایط ما متفاوت است؛ این تشخیص وزارت ورزش بود. همانطور که گفتم شخصاً تمایلی به پذیرش این مسئولیت نداشتم.

مخالفت خود برای سرپرستی را به وزیر گفتم اما قبول نکرد
سرپرست فدراسیون تیر و کمان در این رابطه ادامه داد: اگرچه به خاطر فعالیت همزمان در استانداری اصفهان، مشغله زیادی دارم، اما با لحاظ کردن دلایل وزارت ورزش، وظیفه خود دیدم که فقط مسائل شخصی را در این زمینه لحاظ نکنم؛ البته که شرایط خیلی سخت است، بخصوص اینکه چند روز در هفته هم اصفهان هستم. در هر صورت این مسئولیت را با پیشنهاد وزارت ورزش پذیرفتم تا معضلی ایجاد نشود در حالیکه به شدت مخالف آن بودم. حتی موضوع را به شخص وزیر هم اعلام کردم اما صلاح و تشخیص وزارت ورزش این بود که این تصمیم را گرفته و اجرایی کند.

هم و غمم برگزاری انتخابات تیروکمان است
شجاعی در پاسخ به این پرسش که «نظر برخی این است که شما به خاطر تمایل به ادامه مدیریت در تیر و کمان، پیشنهاد سرپرستی را پذیرفته‌اید؟»، گفت: از این صحبت‌ها زیاد است. سرپرست شدن هیچ ارتباطی به رها کردن یا نکردن مدیریت فدراسیون ندارد. مدت زمان سرپرستی مشخص است و من باید طی سه ماهی که این مسئولیت را دارم، شرایط را برای انتخابات، برگزار و فدراسیون را تحویل رئیس جدید کنم. این روزها هم تمام تلاش و هم و غمم در تیروکمان همین است. 

حاشیه های مدیریتی من از روز معارفه شروع شد
وی در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار مهر با تأکید بر اینکه از همان روز اول حضورش در فدراسیون تیر و کمان، حرف و حدیث‌های زیادی در مورد مدیریتش مطرح بود، یادآور شد: حاشیه‌های پیرامون من در تیر و کمان از همان روز معارفه آغاز شد و حتی در بسیاری از مقاطع، فراتر از حاشیه رفت. البته که هیچ وقت این‌گونه مسائل به جایی نرسید، چون به حق نبودند و فقط برای جوسازی مطرح می‌شدند. هر زمان هم که در تیر و کمان موفقیتی به دست می‌آمد، حرف و حدیث‌ها بیشتر می‌شد.

قهرمانی جوانان در آمریکا نتیجه برنامه چندساله است
سرپرست فدراسیون تیر و کمان با اشاره به اینکه تیم ریکرو جوانان هفته گذشته قهرمان جهان شد، تصریح کرد: حتی در رابطه با این قهرمانی که برای اولین بار در جهان به دست آمده، این صحبت‌ها مطرح است. این نتیجه نشان از برنامه چند ساله دارد، طی چند سال گذشته با برنامه پیش رفتیم و هرگاه صحبتی انتقادی مطرح بود، آن را با مدال جواب دادیم. قهرمانی در آمریکا هم پاسخ ما به بسیاری از انتقادات بود. در کل اینکه خیلی از آدم‌ها و حرف‌هایشان جایگاهی ندارد؛ ما کارمان را انجام می‌دهیم.

در مورد اساسنامه از وزارت ورزش سوال کنید
شجاعی همچنین در مورد اساسنامه فدراسیون تیر و کمان و اینکه آیا انتخابات بر اساس اساسنامه اصلاحی برگزار می‌شود؟ گفت: قاعدتاً باید چنین باشد. البته این موضوع را باید از وزارت ورزش بپرسید. ظاهراً اساسنامه از طرف وزارت ورزش و برای تائید نهایی در اختیار دولت قرار گرفته است. از طرف فدراسیون جهانی هم اساسنامه مشکل خاصی ندارد، چون مسیرهای لازم برای رفع اشکالات آن طی شده است.

کاندیداهای تیروکمان در روزهای آخر ثبت نام می کنند
وی با اشاره به اینکه مهلت ثبت‌نام از کاندیداهای فدراسیون تیر و کمان در جریان است، یادآور شد: البته هنوز ثبت‌نام برای انتخابات انجام نشده است، اما طی روزهای آینده قطعاً شاهد حضور افراد مدعی و کاندیدا خواهیم بود. معمولا در روزهای آخر ثبت نام ها انجام می شود. تازه دو روز از مهلت تعیین شده گذشته و قطعا در روزهای آینده افراد کاندیدا ورود می کنند.

فعلا برنامه ای برای مدیریت دوباره در ورزش ندارم اما در ورزش می مانم
سرپرست فدراسیون تیر و کمان در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا با پایان دوره مدیریت شما در فدراسیون تیر و کمان، شاهد حضورتان در عرصه دیگری از ورزش خواهیم بود؟ گفت: فعلاً که هیچ برنامه‌ای ندارم اما قطعاً کماکان در ورزش و کنار ورزشی‌ها خواهم بود.

کد خبر 4234910

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 13 =