پورموسوی: ۵ هفته پایانی لیگ برای فولاد رویایی خواهد بود

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: می‌توانستیم بهتر از این باشیم ولی در ۵ هفته باقیمانده لیگ با حمایت هواداران، نتایج از دست رفته را جبران می‌کنیم.

سیدسیروس پورموسوی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین شرایط فولاد خوزستان و برنامه های آماده سازی این تیم در تعطیلات لیگ توضیحاتی داد و تاکید کرد این تیم در سال جدید و در ۵ هفته باقیمانده رویایی نتیجه خواهد گرفت. مشروح گفتگوی پورموسوی در ذیل می آید:

* دوبار با صنعت نفت بازی می‌کنیم
ما هم مثل بقیه تیم ها تمرینات خود را بعد از هفته بیست و پنجم به مدت پنج روز تعطیل کردیم. از روز پنجشنبه گذشته تمرینات را از سر گرفتیم و سه بازی تدارکاتی برگزار کردیم. روز ۲۴ اسفند در آبادان به مصاف صنعت نفت می رویم و ۲۸ اسفند هم در اهواز این بازی دوستانه را تکرار می کنیم. بعد از آن هم تا سوم فروردین تمرینات تعطیل می شود تا خودمان را برای دیدار با پدیده در هفته بیست و ششم آماده کنیم.

* شرایط بازیکنان فولاد خوب نبود
بعد از سه باخت و دو مساوی در پنج مسابقه گذشته، شرایط روحی و روانی بازیکنان خوب نبود. در این مدت تعطیلات فرصت کردیم تا با بازیکنان صحبتهایی داشته باشیم. خدا را شکر آنها مصمم تمرین می کنند و باید به شرایط ایده آل برسیم.

* در بازی خارج از خانه بهتر کار کرده ایم
در کسب نتایج اخیر عوامل مختلفی می توانند دخیل باشند ولی همه چیز در نهایت به خودمان بر می گردد. هر اتفاقی بیافتد به مربی و بازیکن بر می گردد. باید قوی تر از قبل کار کنیم. حریفان ما محکم جلوی فولاد ظاهر می شوند. نکته جالب اینکه ما در بازی های خارج از خانه بهتر از بازی های خانگی کار کرده ایم. وقتی هم در خانه پیروز نمی شویم، اعتراض هوادار طبیعی است ولی نباید احساسی شویم و تحت تاثیر قرار بگیریم.

* هواداران به کمک تیم می آیند
در بعضی از مسابقات بازیکنان تحت تاثیر شرایط ورزشگاه قرار می گرفتند که این هم طبیعی است چون آنها جوان هستند. هواداران فولاد با حضور در تمرینات و برخورد با بازیکنان به آنها دلگرمی می دهند و ان شاءالله از سال جدید به عنوان یار دوازدهم، به کمک تیم خواهند آمد تا نتایج رویایی بگیرند.

* شایستگی بازگشت به رده دوم را داریم
ما چند هفته پیش در رده دوم جدول بودیم و الان در رده هفتم. بازهم این شایستگی را داریم که به رده دوم برگردیم. بازیکنان ما نشان داده اند که با تمرکز و کار بیشتر می توانند به این جایگاه برسند. الان نه تیم دوم مطمئن است که سهمیه گرفته و نه تیم هفتم از گرفتن آن، ناامید است.

* کارم قابل قبول است
نمی توانم به عملکرد خودم در نمره بدهم ولی می توانستیم بهتر باشیم. باید از انتقادات سازنده استفاده کنیم و دوباره به کورس مدعیان برگردیم. البته برای دومین سال سرمربیگری ام در لیگ برتر کارم قابل قبول بوده است. با این حال با شناختی که از توانایی مجموعه فولاد دارم می توانیم نتایج را در پنج هفته باقیمانده جبران کنیم.

* خریدهای جدید ما بدشانسی آوردند
مصدومیت، بعضی از بازیکنان ما را خسته کرده است. به عنوان مثال آرش افشین بعد از بازی با سپاهان مصدوم شد و چند ماه دور از میادین بود. زلیکانی این فصل سه بار مصدوم شده است. بعضی خریدهای جدید ما با بدشانسی مواجه شدند. آنها قابلیت فنی زیادی داشتند ولی مصدومیت آنها را از فوتبال دور کرد.

* می خواستیم در میانه جدول باشیم
قرارداد من با فولاد دوساله است. ان شاءالله با حمایت هواداران همین فصل به آنچیزی که حق فولاد بود، دست می یابیم. ما می خواستیم امسال در میانه جدول باشیم ولی دیدیم می توانیم مدعی کسب سهمیه آسیایی هم باشیم. بعد از شکست دادن پارس جنوبی و ذوب آهن بود که به خودباوری رسیدیم که می توانیم در همین سال اول، کسب سهمیه کنیم.

کد خبر 4250681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =