نگاه ما به چهارشنبه آخر سال نگاهی اجتماعی است

ارومیه – معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: نگاه ما به چهارشنبه آخر سال نگاهی اجتماعی است.

سرهنگ مالکی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تاکنون خوشبختانه فوتی نداشته ایم اما آمار مصدومان بالا است افزود: نگاه ما به چهارشنبه آخر سال نگاهی اجتماعی است و به هیچ وجه نگاهی امنیتی نداریم اما لازم است در این بین چارچوب قانون برای پاسداشت این آئین قدیمی رعایت واجرا شود.

وی ادامه داد: اصل بر این است که به جای آنکه پول مان را آتش بزنیم این پول را  برای زندگی خود و موارد بهتری هزینه کنیم و حتی سراغ موادمحترقه مجاز هم نرویم.

مالکی با بیان اینکه ما به هیچ وجه مخالف شادی مردم نیستیم و در کنار مردم هستیم افزود: اما پلیس با شادی هایی که نظم عمومی را برهم بزند وبه اموال عمومی آسیب بزند مخالف است و با افراد انگشت شماری که می خواهند در این ایام نظم عمومی را برهم بزنند بشدت برخورد خواهد کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی گفت: پلیس به عنوان مجری قانون در حفظ و پاسداشت آن باهیچ کسی تعارف ندارد اما ما امیدواریم که امسال در چهارشنبه آخر سال هیچ فردی را دستگیر نکنیم.

وی یاد آور شد: در ایام شلوغ پایان سال همکاران ما در سراسر نقطه های پرتردرد شهر های استان حضور دارند و انتظار می رود شهروندان فهیم همکاری لازم را با ما داشته باشند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان آذربایجان غربی با اشاره به قوانین جزایی مرتبط با چهارشنبه آخر سال اعلام کرد:خریداری، نگهداری، حمل،توزیع یا فروش مواد محترقه غیر مجاز به استناد بند های (پ)و(ث)و تبصره ماده ۱۲ قانون قاچاق اسلحه و مهمات منجر به مجازات حبس و جزای نقدی خواهد شد.

وی گفت: آتش زدن اموال منقول دیگران و تخریب عمدی اموال منقول یا غیر منقول دیگران به وسیله مواد منفجره به استناد ماده ۶۷۸ قانون مجازات اسلامی منجر به مجازات حبس خواهد شد.

کد خبر 4251329

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 6 =