محورهای مورد بحث در جلسه امروز شورای مرکزی خانه احزاب

نایب رییس اول خانه احزاب ایران محورهای مورد بحث در جلسه امروز شورای مرکزی خانه احزاب را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، قدرتعلی حشمتیان نایب رییس اول خانه احزاب ایران عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به محورهای مورد بحث در جلسه امروز شورای مرکزی این نهاد صنفی اظهار داشت: ابتدا کمیته پشتیبانی و مالی که مسئولیت آن با طاهرنژاد است گزارشی ارائه کرد. 

وی افزود: با توجه به اینکه در برنامه ششم توسعه، ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به عنوان یارانه احزاب در نظر گرفته شده بود، با پیگیری های رییس خانه احزاب و دیگر همکاران، سازمان برنامه و بودجه، دو میلیارد تومان از این مبلغ را روز ۲۹ اسفند ماه سال گذشته به حساب وزارت کشور واریز کرد. 

حشمتیان تصریح کرد: طی جلساتی که با مسئولین وزارت کشور داشتیم، پیشنهاد دادیم که محلی برای خانه احزاب خریداری شود که تعدادی از دوستان در این مورد مخالفت کردند. 

وی ادامه داد: نظر دیگر این بود که این مبلغ به طور مساوی میان کل احزاب کشور تقسیم شود و پیشنهاد دیگر این بود که این مبلغ را صرفا به احزابی بدهیم که خود را با قانون جدید تطبیق داده اند. 

حشمتیان تصریح کرد: با نظر خانه احزاب و ذی حسابی وزارت کشور و کمیسیون ماده ۱۰ احزاب، در نهایت مصوب شد که این مبلغ در اختیار خانه احزاب قرار بگیرد و این نهاد صنفی با همکاری وزارت کشور ابزار پرداخت آن را مشخص کند که البته از محل این مبلغ نمی توان مکانی خریداری کرد و باید به صورت یارانه میان احزاب تقسیم شود.

وی اضافه کرد: دستور جلسه بعدی ما این است که به عنوان یارانه روی مبلغ اختصاص داده شده، بحث کنیم و نحوه پرداخت آن را مورد بحث قرار دهیم. 

نایب رییس خانه احزاب ایران گفت: در همین زمینه کمیته ای متشکل از ۱۰ نفر از اعضای شورای مرکزی خانه احزاب به نام های صدر، حشمتیان، کمالی، شریف، خانمحمدزاده به عنوان هییت رییسه، طاهرنژاد به عنوان رییس کمیته پشتیبانی و مالی، کنعانی مقدم به عنوان رییس کمیته اطلاع رسانی و غفوری فرد و تبرایی و کمیجانی ایجاد شد تا پیگیر اخذ پول از وزارت کشور و توزیع آن باشند.

کد خبر 4267134

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha