تدوین طرح برابری دیه زن و مرد در دستور کار فراکسیون زنان مجلس

رئیس فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه تدوین طرح برابری دیه زن و مرد در دستور کار فراکسیون زنان مجلس است، گفت: برخی قوانین درحوزه زنان باید اصلاح شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، پروانه سلحشوری با اشاره به پیگیری تدوین طرحی درخصوص برابری دیه زن و مرد درمجلس، گفت: فراکسیون زنان از ابتدای آغاز به کار این دوره مجلس به دنبال اصلاح برخی قوانین درحوزه زنان بود که یکی از این قوانین برابری دیه زن و مرد است، زیرا برخی مسائل برای زنان آسیب زا بوده و باید اصلاح شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه راهکارهای مذهبی و شرعی درخصوص برابری دیه زن و مرد وجود دارد، افزود: به طورقطع این مسئله به لحاظ فقهی و حقوقی برای کسب نتیجه پیگیری خواهد شد، البته درطی چند ماه گذشته برخی اقدامات تحقیقاتی دراین باره آغاز شده و مسائل فقهی و حقوقی آن با استفاده از راهنمایی ها و کمک های کارشناسان درمرحله بررسی قرار دارد.

وی با تاکید براینکه از نظرات گروه ها و افراد کمک کننده درخصوص برابری دیه زن و مرد استقبال می شود، تصریح کرد: امیدواریم این طرح که به همت فراکسیون زنان آماده خواهد شد، درمدت زمان کوتاهی انجام شده و تاکنون با حقوقدان وکارشناسان در سازمان های مردم نهاد بسیاری دراین باره رایزنی شده است.

سلحشوری با اشاره به اینکه کمک های فکری و تلاش افراد درخصوص تدوین طرح برابری دیه زن ومرد در فراکسیون زنان مجلس مورد استفاده قرار می گیرد، گفت: این مسئله به هیچ عنوان چالشی نبوده و برخی علما برابری دیه را قبول دارند، ضمن اینکه وقتی بتوان از طریق بیمه برابری دیه را اجرایی کرد؛ چرا نتوان از طریق های دیگر قانون جامعی رادر این زمینه تصویب کرد؛ هرچند که شاید برخی به دنبال چالشی شدن مسئله باشند.

رییس فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه برخی قوانین باید درمجلس اصلاح شود، افزود: برای تدوین و آماده سازی این طرح به طورحتم تلاش های بسیاری خواهد شد و امیدواریم اکثریت مجلس برای تصویب این طرح همکاری های لازم را خواهند داشت.

کد خبر 4344460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 6 =