۶۰ درصد از بازیکنان تیم‌های لیگ برتر فوتبال کشور غیربومی هستند

خرم‌آباد- رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال گفت: بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از بازیکنان تیم‌های لیگ برتر فوتبال کشور غیربومی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر بهاروند پیش از ظهر پنج‌شنبه در مجمع انتخابات هیئت فوتبال لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه لرستان سرشار از استعداد است، اظهار داشت: استعدادهای نابی در لرستان وجود دارد، اما متأسفانه منابع مالی در استان وجود ندارد تا بتوان این استعدادها را به سرانجام رساند.

۵۰ بازیکن لرستان در خارج از استان فوتبال بازی می‌کنند

وی بابیان اینکه بیش از ۵۰ بازیکن لرستان در خارج از استان بازی می‌کنند، گفت: این بازیکنان در لیگ‌های برتر، لیگ یک و دو فعالیت دارند و این امر یک پتانسیل خوب و قابل‌قبول برای استانی با این توان مالی ضعیف است.

رئیس سابق هیئت فوتبال لرستان با تأکید بر اینکه عدم توان مالی، بخش خصوصی و دولتی باعث شده بازیکنان لرستان که از سن امید رد می‌شوند از استان مهاجرت می‌کنند، ادامه داد: این امر به این دلیل بوده تیم در لرستان وجود ندارد که از آن‌ها حمایت کند.

بهاروند با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته تیم‌های لرستان به لیگ یک آمده‌اند ولی توانسته‌اند به لیگ برتر نیز صعود کنند، ادامه داد: ما متأسفانه علیرغم اینکه اکثر بازیکنان تیم بومی بودند، حمایت نشدند و از لیگ خارج شدند.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه این روند باعث شده کسانی که در سال‌های گذشته در استان تیم داری کرده‌اند و حضور فعال در عرصه فوتبال داشته‌اند از این حوزه انصراف بدهند، تصریح کرد: بخش خصوصی که توان کمی در استان دارد و به دلیل اینکه از سوی دولت تیم‌ها حمایت نمی‌شوند، فوتبال را رها می‌کند و می‌رود.

فدراسیون و دولت به کمک فوتبال لرستان بیایند

رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال با تأکید بر اینکه لرستان، ازنظر بازیکن بسیار برخوردار است، اما ازنظر مادی از استان‌های غیر برخوردار هم پایین‌تر است، تصریح کرد: شایسته لرستان نیست که مسئولان به فوتبال آن توجه خاصی نداشته باشند.

بهاروند تصریح کرد: در تیم ملی فوتبال دو بازیکن لرستانی حضور دارند، در تیم‌های پایه نیز بازیکنان لرستان به تیم دعوت‌شده‌اند و بازیکنان لرستان، افرادی پراستعداد و توانمند هستند، اما متأسفانه در یک استان ۸۰ میلیارد تومان هزینه فوتبال می‌شود اما استان لرستان چهار سال پیش با ۲۵۰ میلیون تومان تیم به لیگ یک آمد.

وی ادامه داد: تنها حمایت صورت گرفته از سوی اداره کل ورزش و جوانان است، این اداره کل نیز توان مالی آن‌چنانی ندارد که بتواند حمایت کند و باید به رشته‌های دیگر نیز رسیدگی کند، فوتبال نیز یک ورزش پرهزینه است.

رئیس سازمان لیگ برتر فوتبال، تأکید کرد: امیدواریم شاهد کمک بخش خصوصی، دولت و فدراسیون به فوتبال لرستان باشیم، اگر به لرستان کمک کنند این استان می‌تواند به‌راحتی در لیگ برتر یک تیم با بازیکنان بومی داشته باشد.

بهاروند بابیان اینکه ۵۰ تا ۶۰ درصد بازیکنان تیم‌های لیگ برتر غیربومی هستند، گفت: اگر لرستان تیم داشته باشد، بیش از ۸۰ درصد آن‌ها به خاطر استعدادهایی که در استان و بیرون استان دارد بومی خواهند بود.

کد خبر 4364045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 15 =