انجام رایزنی برای انتشار اوراق مشارکت و فاینانس متروی کرج

کرج - عضو شورای شهر کرج از انجام رایزنی‌ها برای انتشار اوراق مشارکت و فاینانس پروژه متروی کرج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدحسین خلیلی اردکانی بابیان این مطلب که رایزنی انتشار اوراق مشارکت پروژه قطار شهری کرج انجام‌شده است، اظهار کرد: درخواست ما برای انتشار اوراق مشارکت ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که در حال حاضر ۲۵۰ میلیارد تومان آن به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به اینکه در خصوص بحث فاینانس این پروژه مراحلی باید از داخل کشور پیگیری شود، گفت: در ایران بخشی از این مراحل نظیر دریافت مجوز فاینانس و تائید اولویت‌دار بودن پروژه مذکور انجام‌شده است.

عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه پیمانکار پروژه در حال دریافت مجوز ماده ۶۲ برای فاینانس پروژه قطار شهری کرج است، گفت: تعیین بانک عامل یکی دیگر از اقداماتی است که باید اجرایی شود تا بخش عظیمی از مسائل این پروژه برطرف شود.

خلیلی اردکانی اضافه کرد: نقطه نظرات مشاور و کارفرما در خصوص تغییرات بازار ارز یکی دیگر از مسائل حائز اهمیتی بود که در نشستی مشترک موردبحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اعلام اینکه به گفته مشاوران شرکت «سیتیک» چین قادر خواهد بود در مدت‌زمان سه‌ماهه امورات مرتبط با بحث فاینانس پروژه قطار شهری کرج را به سرانجام برساند، گفت:  این شرکت چینی ۵۰ درصد در بخش تجهیزات و ۵۰ درصد دیگر در حوزه ساخت سیویل متروی کرج همکاری خواهد کرد.

عضو شورای شهر کرج در پایان تأکید کرد: درخواست ما برای انتشار اوراق مشارکت ۴۰۰ میلیارد تومان بوده که ۲۵۰ میلیارد تومان آن تصویب‌شده است اما احتمال اخذ مجموع رقم درخواستی نیز وجود دارد.

کد خبر 4414089

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha