دانشکده علوم پزشکی در میناب تاسیس شود

میناب - رئیس شبکه بهداشت و درمان میناب گفت: شهرستان میناب به محوریت شرق هرمزگان برای تحول در نظام سلامت وایجاد کیفیت در حوزه درمان نیازمند تاسیس شدن دانشکده علوم پزشکی است.

به  گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا حسینی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در برگزاری اولین مجمع سلامت کشور به استانداران و فرمانداران دستور داده شد که این مجمع را در مراکز خود برگزار کنند و شهرستان میناب هم در راستای اهداف مجمع این نشست را در استان هرمزگان برگزار کرد.

حسینی بیان داشت: ما اکنون در شهرستان میناب بیماریهای واگیر را با واکسیناسیون به موقع وپیشگیری های لازم کنترل کرده ایم اما بیماریهای غیر واگیر سلامت مردم را به خطر انداخته  است.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان میناب عنوان کرد: پرهیز وپیشگیری از برخی موارد راه درمان اغلب بیماریهایی است که  مردم با آنها مواجه هستند و سلامت مردم را تهدید می کند.

دبیر اجرایی مجمع سلامت شهرستان میناب گفت:همه دستگاهها اجرایی وامنیتی برای ارتقاء سلامت در شهرستان به شبکه بهداشت ودرمان کمک کنند تا بتوانیم کارهایی که در حوزه بهداشت وسلامت به مامحول شده   به نحو احسن انجام شود.

وی با بیان اینکه درجامعه امروز فقر، فحشا، بیکاری، اعتیاد و طلاق نقش موثری بر  نابودی سلامت افراد دارد گفت: اگر جسم و روح و روان یک فرد دچار اختلال و بیماری باشد آن فرد سالم نیست.

حسینی با اشاره بیماری منطقه ای سیکل سل در شهرستان میناب که ناشی از ازدواج های فامیلی تشدید شده گفت: ازدواج های فامیلی وافرادی که ناقل  این بیماری هستند می توانند با جلوگیری از ازدواجهای فامیلی مانع به خطر افتادن سلامتی خود باشند.

رئیس شبکه بهداشت ودرمان میناب بابیان اینکه  بیماریهای فشار خون ،قلبی و دیابت که امروز سلامت جسمی وجانی  مردم را تهدید میکنند مردم را روانه بیمارستانها  ومطبهای پزشکان کرده است گفت: پرهیز از بعضی موارد و رعایت رژیم غذایی می تواند برکاهش نسبی وپیشگیری این بیماریها موثر باشد.

حسینی  با توجه به اقدامات انجام شده در میناب وحمایتهای وزارت بهداشت ودانشگاه علوم پزشکی از این شهرستان به محوریت شرق هرمزگان عنوان کرد:در این شهرستان ۳۷پروژه مشترک خیرساز ودولتی وچند مرکز جامع سلامت وزیست پزشک  انجام ویا در حال انجام است.

دبیر مجمع سلامت میناب بیان داشت:در شهر ستان میناب نهضت داندانپزشکی شکل گرفته که تا کنون ۱۶یونیت دندانپزشکی در روستاهای میناب راه اندازی  شده است.

حسینی گفت: تاسیس دانشکده علوم پزشکی در شهرستان میناب میتواند که بسیاری از کمبودها را در حوزه درمان و پزشکی مرتفع سازد که برای تاسیس این دانشکده مراحل پیگیری آن انجام شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان میناب تصریح کرد: تقویت در حوزه درمان وپزشکی شهرستان و بکار گیری نیروهای بومی به جای غیر بومی در میناب و شرق هرمزگان مستلزم تاسیس این دانشگاه است که با پیگیری های انجام شده و حمایت دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان امیدواریم که هر چه زودتر این امر تحقق یابد.

کد خبر 4433229

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =