عملیات بیولوژیک مرتعداری در کردستان آغاز شد

سنندج - معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان گفت: اجرای عملیات بیولوژیک مرتعداری در سطح ۹ هزار ۶۶۱ هکتار از اراضی این استان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان، طاهر کرمی اظهارداشت: در سال جاری عملیات بیولوژیک مرتعداری در ۶۹ روستا و در سطح ۹ هزار و ۶۶۱ هکتار اجرا می شود که این عملیات در بیشتر این روستاها آغاز شده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح ها ۱۷۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات مصوب صندوق توسعه ملی تخصیص یافته که در راستای تاکیدات رهبر معظم انقلاب منبی از حفاظت و حراست سرمایه های ملی اجرا می شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان با اشاره به اینکه استان کردستان دارای ۶۱۹ حوزه زیر آبخیز در پنج حوزه است، ادامه داد: عملیات بیولوژیکی مرتعداری استان در ۱۹ زیر حوزه آبخیز در ۱۰ شهرستان اجرا با تاکید بر مشارکت جوامع محلی در حفاظت از منابع طبیعی شامل بذرپاشی، بذرکاری، کپه کاری تبدیل دیمزارهای کم بازده کنتور فارو، حفاظت و قرق انجام می شود.

کرمی یادآور شد: همچنین در این راستا ۳۰ تن و ۸۳۸ کیلوگرم بذر گیاهان دارویی و مرتعی برای عملیات بیولوژیک و بیومکانیک استان اختصاص یافته که تاکنون ۱۷ تن آن از گونه ‌های ماشک، اسپرس، یونجه، خلر، پروتریوم، آگروپاپیرون، آویشن ختمی و کاسنی در شهرستان ها توزیع شده است.

کد خبر 4448025

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =