معاون سیاسی امنیتی استانداری مرکزی طی چند روز آینده منصوب می شود

اراک- استاندار مرکزی گفت: معاون جدید سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی طی چند روز آینده معرفی می شود و فردی که در این جایگاه می نشیند قطعا از بدنه وزارت کشور خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده شامگاه روز سه شنبه در نشست با رسانه ها و اصحاب مطبوعات در اراک، اظهار داشت: رشد و توسعه رسانه های استان مرکزی باید مورد توجه اهل رسانه و مسئولان قرار بگیرد چرا که رشد رسانه در جامعه موجب توسعه پایدار است.

استاندار مرکزی ادامه داد: دوران سختی را جامعه رسانه می‌گذرانند. این موضوع را کاملا درک می‌کنم و ادامه کار در این شرایط هم اهمیت دارد و قابل احترام و قدردانی است. اما با همه سختی ها اهل رسانه همچنان به وظایف خطیر و پیامبر گونه خود ادامه می‌دهند.

وی افزود: شرایط برای جامعه رسانه در کشور بسیار سخت است و اهل رسانه در این اوضاع و شرایط روزگار را به سختی می گذراند.
 
آقازاده بیان داشت: در چنین شرایطی، تمامی مسئولان و دستگاه ها دست به دست هم بدهند، شاید روزنه ای نسبت به هم اکنون ایجاد شود که بتوانیم جامعه رسانه را از این گذرگاه سخت شرایط اقتصادی کشور عبور دهیم.

استاندار استان مرکزی خاطرنشان کرد: البته جامعه رسانه هم کمک کنند تا مشکلاتشان را بتوانیم مدیریت کنیم. مدیریت از این لحاظ که کمک کنیم تا این مسیر که به سختی دارد پیش می رود هموار شود.

به گزارش مهر، وی در ادامه این نشست ضمن پاسخ به سوالاتی که از سوی خبرنگاران مطرح شد بیان داشت: استان مرکزی در حوزه امنیت و آرامش در میان دیگر استان های کشور شرایط خوبی را دارد و در این ارتباط رسانه ها نیز با پوشش اخبار سهم بزرگی دارند.

آقازاده خاطرنشان کرد: آمارها و ارقام و موضوع صادرات نشان‌دهنده این است که شرایط اقتصادی امسال در استان نسبت به سال گذشته بهتر شده است.

وی بیان داشت: در حوزه سیاسی و احزاب نیز تثبیت سیاسی در ارزیابی نسبت به سال گذشته بهتر شده و ما برای همه احزاب رسمی استان احترام قائل هستیم و همه گرایش های سیاسی که در استان فعالیت اجرایی دارند برای من محترم هستند. تاسیس خانه احزاب در استان نشان دهنده اهمیت موضوع است.

آقازاده در مورد موضوع حل مشکل کارخانه هپکوی اراک  نیز، اظهار داشت: موضوع حل مشکل کارخانه هپکوی اراک و حرکت چرخ های تولید در این کارخانه یک عزم دسته جمعی نیاز داشت و هیچ کس فکر نمی‌کرد هپکو به این زودی چرخ های تولیدش به حرکت در آید و این نتیجه تلاش و پیگیری همه مسئولان استان است.

وی تصریح کرد: به اعتقاد من خصوصی‌سازی در کشور و به تبع آن در استان مرکزی موفق نبوده، البته اصل ۴۴ اگر به درستی اجرا شود می تواند در رونق اقتصاد موثر باشد اما متاسفانه این اصل تاکنون به درستی اجرا نشده و به اقتصاد ضربه زده است.

استاندار استان مرکزی گفت: این روزها متاسفانه فضای مجازی بدون نظارت در کشور و استان فاجعه به وجود آورده است، این فضای مجازی مثل شمشیر دو دم عمل می‌کند.

آقازاده بیان داشت: در استان شایع شده که برای کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی آماده می‌شوم. ضمن تکذیب این شایعات اعلام می کنم که هیچگونه تصمیمی برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی ندارم. تا زمانی که حکم من به عنوان استاندار در این استان باشد همچنان در خدمت مردم هستم و اینکه من می خواهم در انتخابات شورای اسلامی کاندیدا شوم، شایعه ای بیش نیست.

وی در بخش دیگر سخنان خود گفت: آب آشامیدنی و موردنیاز شهرک امیرکبیر اراک تامین شده است و از جمله مشکلات این منطقه آب مورد نیاز بود که با تلاش دستگاه مرتبط و پیگیری ها رفع شد.

آقازاده خاطرنشان کرد: سازو کار برای جذب سرمایه گذاری در استان مرکزی مهیا است. اما موضوع تحریم‌ها و برخی از مشکلات غیر مترقبه بر اثر همین تحریم‌ها قدری جذب سرمایه‌گذاری در استان را با مشکل روبه‌رو کرده که در این ارتباط نیز به دنبال راه حل اساسی هستیم.

وی همچنین در مورد پروژه کتابخانه مرکزی در اراک گفت: پروژه کتابخانه مرکزی در استان پروژه بزرگی است با پیشرفت ۳۵ درصد که برای ادامه آن امسال اعتبار در نظر گرفته شده، اگرچه رقم کمی است ولی ادامه تکمیل این پروژه مجددا آغاز می شود.

آقازاده در مورد گزینش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی تصریح کرد: در مورد گزینش معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی، اولویت گزینش بومی است البته از بدنه وزارت کشور، حال اگر چنین فردی در استان نبود، اگر کسی هم از بیرون استان بیاید حتما بایداز بدنه وزارت کشور باشد.

کد خبر 4476366

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =