صندوق زیتون در استان قزوین راه اندازی می شود

قزوین- مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی گفت: برای حمایت از کشاورزان و تامین سرمایه درگردش مورد نیاز بهره برداران بزودی« صندوق زیتون» در قزوین راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عبدالکریم رضوی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی کشور روز سه شنبه با استاندار قزوین دیدار و گفتگو کرد.

دراین دیدار که عبدالمحمد زاهدی استاندار، منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استانداری قزوین، فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی، موید فرماندار تاکستان، منصور بازدار مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی نیز حضور داشتند از خدمات صندوق در استان تقدیر شد.

سید عبدالکریم رضوی در این دیدار گفت: خوشبختانه در استان قزوین شاهد انسجام و همدلی مسئولان دولتی و بخش خصوصی هستیم و این همکاری توانسته به موفقیتها کمک کند.

صندوق کشاورزی قزوین موفق عمل کرده است

رضوی بیان کرد: صندوق حمایت از بخش کشاورزی در استان قزوین با مدیریت افرادی توانمند و پاک دست توانسته مورد استقبال کشاورزان قرار گیرد و می توان اذعان کرد خدماتش از جهاد جلوتر است و تعامل سازمان جهاد کشاورزی و صندوق در حد مطلوبی است.

وی اضافه کرد: مثلث سازمان جهاد، استانداری، صندوق توسعه و کشاورزان موجب شده با کمک دولت اعتبارات خوبی به بدنه بخش کشاورزی تزریق شود تا در شرایط نیاز و برای تنظیم بازار و سرمایه در گردش مورد استفاده قرار گیرد.

رضوی تصریح کرد: تامین سهم ۲۵ درصدی از سوی جهاد کشاورزی و ۲۵ درصدی صندوق می تواند به رونق این منبع مالی کمک کند.

وی در خصوص راه اندازی صندوق کشمش در تاکستان اظهارداشت: با پیگیری خوب انجام شده با تامین ۲۰ میلیارد تومان این صندوق به عنوان یک صندوق شاخص در کشور تاسیس شده که امیدواریم با کمک باغداران و حضور قدرتمند نماینده دولت به عنوان یک رای اثرگذار بتوانیم به اهداف خود دست یابیم.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت ازتوسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی کشوریادآورشد: صندوق استان قزوین بسیار منسجم، کارآمد و توانمند است و حضور خانم خمسه به عنوان ریاست سازمان جهاد کشاورزی در کنار بخش خصوصی و مدیرعامل اتحادیه دامداران (نعمتی) و رئیس هیئت مدیره(بازدار) که سلامت نفس آنها زبانزد است و بسیار دلسوزانه تلاش می کنند تا نیاز مالی کشاورزان در عرصه های مختلف تامین شود جای تقدیر دارد.

وی اضافه کرد: در سراسر کشور ۱۲۷ صندوق در حمایت از توسعه بخش کشاورزی راه اندازی شده که صندوق قزوین سرآمد است اما به نسبت تولیدات کشاورزی ۴ درصدی در محصولات باغی و زراعی کشور سرمایه ۲۷ میلیارد تومانی آن جوابگو نیست و باید افزایش یابد.

رضوی درخصوص صندوق کشمش درتاکستان هم اظهارداشت: برای تاسیس این صندوق از سوی سازمان جهاد کشاورزی، فرمانداری، استانداری و باغداران خیلی زحمت کشیده شده ولی باید کمک کنیم تا این صندوق نوپا بتواند به اهداف خود دست یابد و مورد اعتمادکشاورزان منطقه قرار گیرد.

وی گفت: تلاش کنید تا اهداف زمین مانده در موضوع کشمش منطقه با راه اندازی این صندوق تامین شود و یارانه اختصاص داده شده به آن هدر نرود بلکه به عنوان سرمایه مردم در تولید مورد استفاده قرار گیرد.

صندوق حمایت از توسعه کشاورزی نباید سیاسی شود

وی بیان کرد: در ۱۲۶ صندوق دیگر کشور رئیس هیئت مدیره از سوی دولت تعیین شده تا بتوان پاسخگوی مردم بود و حمایت لازم را انجام داد هر چند میزان سرمایه های بخش دولتی ۴۹ درصد و مردم ۵۱ درصد است اما دولت تلاش می کند در امور آن دخالتی نداشته باشد و رویکرد ما حمایتی است.

رضوی تصریح کرد: البته اگر اختیار نباشد نمی توان مشکلات را حل کرد و دولت خود را در همه شرایط مکلف به پاسخگویی میداند و ما اصرار داریم که نماینده دولت در صندوق پاسخگو باشد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی کشور اضافه کرد:برای تقویت صندوق کشمش در تاکستان ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص خواهیم داد و در هفته گذشته هم ۱.۵ میلیارد تومان پرداخت کردیم تا این صندوق نوپا تقویت شود.

صندوق زیتون در قزوین راه اندازی می شود

رضوی گفت: با دور نگهداشتن صندوق ها از مسائل سیاسی تلاش کنید تا این تشکل برای حمایت از تولید و تامین سرمایه درگردش کشاورزان و باغداران موفق عمل کرده و به اقتصادی شدن فعالیت کشاورزی کمک کند.

وی اضافه کرد: بر اساس مصوبه دولت بزودی یک صندوق دیگر با عنوان صندوق حمایت از زیتون در استان قزوین راه اندازی خواهد شد تا بخشی از منابع اعتباری باغداران این محصول را تامین کند.

کد خبر 4489966

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 11 =