امام‌جمعه کرج خطاب به دادستان: نسبت به گرانی‌ها جدی‌تر عمل شود

کرج - نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خطاب به دادستان و با اشاره به گفته رئیس قوه قضاییه راجع به گرانی اجناس، گفت: شما هم مثل همیشه در استان جدی‌تر عمل کنید تا مردم آرامش بیشتری داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج اظهار کرد: اداره‌کنندگان کشور آمریکا و شخص رئیس‌جمهور آمریکا که دستش به خون بی‌گناهان عالم آغشته است، ننگ دنیای مسیحیت و ننگ عالم بشریت است.

وی با اشاره به اینکه حضرت عیسی (ع) پیام‌آور صلح و آشتی است، به طرح این سؤال پرداخت و گفت: باید از پیروان مسیح پرسید؛ آیا شما هم پیام‌آور صلح هستید؟

خطیب جمعه کرج با تأکید بر اینکه کشورهای اسلامی به‌واسطه سیاست‌های اشتباه کشورهای اروپایی به خاک و خون کشیده شده‌اند، گفت: جنایاتی که در یمن مظلوم انجام می‌شود حاصل سیاست‌های شما است، قصد داشتید چهارهفته‌ای کار یمن را تمام کنید قریب به چهار سال است که در گِل گیرکرده‌اید.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: فلسطین و غزه باسیاست‌های کشورهای اروپایی به خاک و خون کشیده شده‌اند. سیاست‌های آن‌ها سوریه را به تلی از خاک و خاکستر تبدیل کرده است. حالا در حال عقب‌نشینی تاکتیکی هستند.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه مدعی شده‌اند خاک سوریه را ترک می‌کنند درصورتی‌که به نظر بعید می‌رسد، گفت: امیدواریم به‌زودی یمن و دیگر مناطق دیگر را ترک کنند.

وی بابیان اینکه کشورهای اروپایی و آمریکا ثابت کرده‌اند که در جنگ نیابتی نیز توان رویارویی با ایران را ندارند، گفت: عربستان و اسراییل و آمریکا چه بخواهند و چه نخواهند باید از سوریه، عراق و به‌زودی از یمن خارج می‌شوند زیرا مقاومت به مستشاری و تدابیر ایران اسلامی پیروز میدان است و این یعنی پیروزی ایران، زیرا ریشه مقاومت در ایران است.

مردم در ۹ دی‌ماه به گوش فتنه‌گرانی که در کف خیابان حضور داشتند و مهم‌تر از همه به گوش خواص تشنه قدرت و عمله‌های دشمن سیلی بزرگی زدندخطیب جمعه کرج در بخش دیگری با اشاره به آغاز دی‌ماه، گفت: در این ماه برای مردم چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب اتفاقات زیادی افتاده است، ۱۹ دی و قیام مردم قم قبل از انقلاب، ۹ دی در سال ۸۸، ایام دی در سال  ازجمله این اتفاقات و حماسه‌ها است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز بابیان اینکه باید در آستانه ۹ دی جریانات آن زمان و توطئه‌های دشمنان را مرور کنیم، گفت: فتنه انجام‌شده تاکنون ادامه داشته است، یکی از مهم‌ترین توطئه‌های استکبار جهانی و صهیونیست جهانی علیه ایران اسلامی کودتای مخملی سبز در دی‌ماه سال ۸۸ بود که غرب با سرمایه‌گذاری گسترده مالی و امنیتی بنا داشت مردم را در برابر نظام قرار دهد.

آیت‌الله حسینی همدانی گفت: استکبار برنامه‌ریزی دقیقی برای حوادث دی‌ماه سال ۸۶ کرده بود و امید داشت که نقشه‌هایش عملی شود، اما مردم هوشیارانه، با بصیرت و ایمان کامل به صحنه آمده و نقشه‌هایشان را نقش بر آب کردند و آتش فتنه را با رهبری‌های داهیانه رهبری انقلاب خاموش کردند وزنده بودن انقلاب و انتقال انقلاب از نسلی به نسل دیگر را به رخ دنیا کشیدند.

وی گفت: مردم در ۹ دی‌ماه به گوش فتنه‌گرانی که در کف خیابان حضور داشتند و مهم‌تر از همه به گوش خواص تشنه قدرت و عمله‌های دشمن سیلی بزرگی زدند. یکی از مسائلی که لازم است به آن بپردازیم، نقش بی‌نظیر و بی‌بدیل رهبری است که باحوصله و هوشمندانه هوشیاری مردم را بالا بردند و انحرافات فتنه گران را بیان کردند، سخنرانی‌های رهبری در آن ایام باعث تقویت وحدت ملی شد.

خطیب جمعه کرج گفت: بازخوانی بیانات رهبری و هشدارهای ایشان در خصوص فتنه‌ای که برنامه‌ریزی‌شده بود تا نظام را ساقط کند، ضروری است.

دستگاه‌ها باید دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب را بازگو کنند و خدماتی که انجام‌شده را تشریح کنندنماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه ۹ دی یوم‌الله شد، گفت: مردم پس از هشت ماه قیام کرده و با امام خود بیعت کردند، ۹ دی مستکبران، غرب و غرب‌زدگان را ناامید کرد، پیام ۹ دی این بود که ملت ایران در برابر دشمنان و فتنه گران تمام‌قد ایستاده و برای حفظ آرمان‌های انقلاب یکپارچه و متحد درصحنه حضور دارد.

آیت‌الله حسینی همدانی گفت: دشمن در همه فتنه‌ها از مردم انقلابی شکست‌خورده است، فقط جبهه اقتصادی مانده است که از این مرحله نیز به فضل پروردگار عبور خواهیم کرد.

وی با تأکید بر اینکه برخی به دنبال تطهیر سران فتنه هستند، گفت: این مسئله تطهیر پذیر نیست، مگر نجاسات را می‌شود به همین سادگی پاک کرد، این‌ها حرکتی اسلامی انجام نداده‌اند حتی توبه نکردند. آن‌ها به عزاداران امام حسین (ع) نیز بی‌احترامی کردند.

خطیب جمعه کرج با تأکید بر اینکه در آستانه چهل‌سالگی انقلاب هستیم، گفت: دستگاه‌ها باید دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب را بازگو کنند و خدماتی که انجام‌شده را تشریح کنند. اما آنچه مهم است هیجان و جریان سازی مردم است که باید از همین روزها آغاز شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خطاب به حزب‌الله و نیروهای انقلابی، گفت: در مساجد و محلات باید برنامه‌های متنوعی برگزار شود زیرا چهل‌سالگی انقلاب مورد طمع دشمنان است.

آیت‌الله حسینی همدانی تأکید کرد: می‌بینید برای شب یلدا و شب عید و سفره هفت‌سین از دو ماه قبل شروع به فعالیت می‌کنند، برای یک دقیقه شب یلدا طوری برنامه‌ریزی می‌کنند که آدمی پیش خودش فکر می‌کند نکند بد شود و چیزی از دست ما در رود.

عده‌ای بی‌راهه درست نکنند و نگویند که مسئول است و سرمایه نظام است پس نباید برخورد شودوی تأکید کرد: باید برای چهل‌سالگی انقلاب نیز جریان سازی شود، اما متولیان مراقب باشند که در روز ۲۲ بهمن حرمت ایام فاطمیه حفظ شود.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری به نکاتی که رهبر معظم انقلاب راجع به مسئولیت مسئولان فرمودند اشاره کرد و گفت: حرکاتی که از برخی افراد دیده می‌شود که متأسفانه درشان نظام اسلامی نیست، کسی که اسم خودش را مسئول گذاشته نباید با مردم به‌گونه‌ای رفتار کند که باعث شرمندگی شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه باید با تخلفات مسئولان به‌شدت برخورد شود، گفت: عده‌ای بی‌راهه درست نکنند و نگویند که مسئول است و سرمایه نظام است پس نباید برخورد شود.

آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه شهدا و خون‌های پاکی که برای کشور ریخته شده سرمایه نظام است، گفت: نباید بگوییم که افراد سرمایه نظام هستند، همان‌طور که دیدید در حادثه بمب‌گذاری مجلس بسیاری از مسئولان به شهادت رسیدند مگر سرمایه نظام از دست رفت؟ آن چیزی که نظام را نگه‌داشته اسلام، قرآن، اهل‌بیت و خون انسان‌های پاکی است که برای به ثمر رسیدن ارزش‌های الهی از جان خود گذشته‌اند.

وی خطاب به مسئولان، گفت: به‌حکم خدا بدون مصلحت‌اندیشی عمل کنید. لازم است مسئولان مراقب عملکرد و نیت خود باشند.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری با تذکر به استاندار؛ مدیران کل دستگاه‌های استان به‌خوبی رصد شوندخطیب جمعه کرج در بخش دیگری با تذکر به استاندار، گفت: مدیران کل دستگاه‌های استان به‌خوبی رصد شوند، کارایی آن‌ها مدنظر باشد، نحوه برخورد آن‌ها با ارباب‌رجوع بررسی شود، برخورد مدیر با کارمندان و کارکنان نیز نظارت شود زیرا گاهی کارکنان نامه می‌نویسند و از مسئولان شکایت می‌کنند بنده بررسی می‌کنم می‌بینیم درست گفته‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز خطاب به مدیران کل استان، گفت: وقتی وزیر مربوطه به استان می‌آید، آمار درست بدهید و خدای‌نکرده بزرگنمایی نکنید، همچنین به مردم نیز آمار درست را ارائه کنید.

آیت‌الله حسینی همدانی به آمار سازی‌ها اشاره کرد و گفت: مثلاً در حوزه اشتغال آمار درست را ارائه کنید، اگر می‌گویید فلان تعداد اشتغال ایجادشده است، آمار بیکاری را هم بیان کنید.

وی در بخش دیگری خطاب به دادستان استان، گفت: همان‌طور که رئیس قوه قضاییه راجع به قیمت‌گذاری و گرانی اجناس مطلبی را گفته و درخواستی نیز داشته است، شما هم در استان جدی‌تر عمل کنید تا مردم آرامش بیشتری داشته باشند، تعزیرات حکومتی بر قیمت‌ها نظارت کنند و کالاهای که از انبارها کشف می‌شود زودتر در اختیار مردم قرار دهید.

کد خبر 4491278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =