آماده اجاره باغات شمال تهران و تبدیل آنها به فضاهای عمومی هستیم

شمیرانات- شهرداری منطقه یک آماده است باغات در اختیار بخش های دولتی، نهادها، سازمانها و بنیادها را در قالب اجاره‌های بلند مدت در اختیار بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حمید موسوی ظهر سه شنبه با بیان مطلب فوق در جمع خبرنگاران حاضر در شهرداری منطقه یک تهران اظهار داشت: از آنجا که مقام معظم رهبری تاکید بر صیانت و حفاظت از عرصه‌های فضای سبز را داشتند شهرداری منطقه یک با مذاکره و مکاتبه با مالکان و متولیان باغات در بخشهای دولتی، نهادها و سازمانها و بنیادها که سهم قابل توجهی از فضاهای سبز منطقه را در اختیار دارند پیشنهاد کرده است که باغات را با شرایطی که مطابق قانون به سرمایه گذاران و بهره برداران در قالب اجاره‌های بلند مدت واگذار می‌کنند به شهرداری واگذار کنند تا هم از فضای سبز منطقه صیانت شود و هم سرانه‌های فضای سبز عمومی منطقه توسعه یابد.

وی باغ اراج را از جمله باغات در اختیارنهاد ها دانست و گفت: در ابتدای امسال حسب تصمیم و توافق مدیریت شهری وقت منطقه با مالک و سرمایه گذار باغ موسوم به اراج در فرایندی، شهرداری منطقه یک از قریب به ۲۹ هزار متر مربع از عرصه این باغ، بالغ بر ۲۰ هزار مترمربع آن‌را در اختیار می‌گیرد و اقدامات اجرایی برای احداث بوستان با پیشرفت ۵۰ درصدی را در آن به انجام می‌رساند.

موسوی افزود: پس از آن بهره بردار این باغ در بخش ۳۰ درصدی در اختیار خود، اقدام به آغاز عملیات گود برداری می‌کند که با تذکر شورای شهر تهران و حسب دستور صریح شهردار تهران عملیات گوبرداری در همان زمان بطور کامل متوقف و در حال حاضر هیچ اقدامی در هر یک از بخشها نیافتاده است و این باغ و سایر باغات مشابه بطور مستمر تحت نظارت قرار دارد.

وی آتش سوزی عمدی این باغ را مربوط به چندین سال پیش دانست و گفت: پرونده تخلفات آن در حذف و قطع درختان در کمیسیون ماده ۷ و سازمان بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران مفتوح و بالغ بر ۸۵ میلیارد تومان جریمه برای مالک آن در نظر گرفته شده و پرونده همچنان مفتوح است.

شهردار منطقه یک تصریح کرد: با سازمان اوقاف و امور خیریه و مسئولان مختلف در خصوص این باغ ۳۰ هزار مترمربعی و سایر باغات در اختیار آنها مکاتبه و مذاکره کرده‌ایم تا این فضاها در اختیار مدیریت شهری قرار گیرد و در خصوص اراج نیز تا با پایان عملیات احداث بوستان، بوستان بزرگ اراج در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی گفت: قطعاً نمی‌شود با هیچ سرمایه‌ای در آن واحد عرصه‌های سبز را احیا کرد پس باید با مدیریت منابع و همراهی و همکاری همه سازمانها و نهادها از فضاهای سبز موجود صیانت نمائیم.

کد خبر 4566169

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 2 =