توجه به معیشت کارگران و معلمان /قرار دادن سنقر در لیست مناطق جنگی

کرمانشاه- رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه خواستار توجه به معیشت کارگران، معلمان و رزمندگان معسر و همچنین قرار دادن کرمانشاه در لیست مناطق جنگی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا امروز چهارشنبه در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد، با اشاره به روز کارگر خطاب به رئیس جمهور گفت: امروز روز کارگر است و نیازمند توجه جدی به آن هستیم.

وی افزود: خیلی از شهرداری‌ها و واحدهای دیگر چند ماه است که حقوق کارگران را با این وضعیت تورم و گرانی پرداخت نکرده‌اند و متأسفانه صدای اینها به گوش دولت نمی‌رسد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در بخش دیگر با اشاره به روز معلم مسئله دوم را توجه به منزلت و معیشت معلمان عنوان کرد و گفت: این موضوع امروز مورد تاکید رهبر معظم انقلاب هم بود.

وی افزود: مطالبات اینها پرداخت نمی‌شود با توجه به اینکه جایگاه معلمی نیازمند توجه جدی در حوزه معیشت است و ضرورت دارد که معلمان را دریابید.

حسینی کیا در ادامه خواستار توجه به معیشت رزمندگان معسر شد و گفت: کسانی که دیروز امنیت ما را تأمین کردند امروز برای یک لقمه نان در سختی به سر می‌برند.

ضرورت موظف کردن شستا و ایمیدرو به سرمایه گذاری در کرمانشاه

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه تصریح کرد: در برنامه ششم توسعه قانون مصوب شده است اما دولت زیر بار قانون نمی‌رود و مشکل ما اینجا است.

وی افزود: امروز یکی از مصوبات این جلسه و شورای اداری را این قرار بدهید که شرکت‌های سرمایه‌گذاری ای درو ایمیدرو و شستا موظف به سرمایه‌گذاری در بیکارترین استان کشور شوند.

حسینی کیا ادامه داد: نه شستا و نه ایمیدرو هیچکدام واحدی در این استان که بهترین دروازبان برای این کشور در مقابل دشمن بود، ندارند.

لزوم معافیت مالیاتی برای بازاریان کرمانشاه

وی گفت: با توجه به شرایط خاص ما از حیث زلزله و سیلی که آمده است، وضعیت بازار ما وضعیت مناسبی نیست و نیازمند معافیت مالیاتی جدی هستیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: اگر به واحدهای تولیدی ما توجه نشود، همین وضعیت و ظرفیت یک سوم که فعالیت دارند نیز از بین می‌رود و بسته خواهند شد.

وی نکته بعدی را پرداخت خسارت سیل عنوان کرد و گفت: این استان حدود ۱,۷۰۰ میلیارد تومان در سیل خسارت دیده است و در اسرع وقت نیازمند این است که تأمین اعتبار شود و خسارات جبران شود.

طی ۲ سال گذشته یک متر راه روستایی آسفالت نشده است

حسینی کیا گفت: در حوزه راه در دو سال گذشته در این استان یک متر راه روستایی آسفالت نشده است.

وی تصریح کرد: راه‌های مواصلاتی ما با مشکل ترمیم جدی مواجه است و صدای خیلی از مردم روستاها در آمده که وقتی باران یا برف می بارد راه‌ها مسدود می‌شود و حتی نان هم به سختی به آنها می‌رسد.

آزادراه سنقر- کرمانشاه- همدان مغفول مانده است

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: در همین حوزه راه شروع آزادراه همدان- سنقر- کرمانشاه را سالهاست که داد می زنیم اما همچنان مغفول و بر زمین مانده است.

وی افزود: در حوزه گازرسانی در عین اینکه همکاران استان کرمانشاه تلاش خوبی داشته‌اند، اما حسب اعلام خود وزیر نفت در مجلس شورای اسلامی ما جزو سه استانی بودیم که در حوزه گازرسانی از همه کشور عقب تر هستیم.

وی ادامه داد: آقای زنگنه یکی از استان‌ها را کرمانشاه اعلام کرد و نیازمند اعتبار جدی است.

حسینی کیا گفت: سرانه ۱۲ میلیون تومان که روال عادی برای دیگر در نظر گرفته‌اند، با توجه به کوهستانی بودن استان کرمانشاه جوابگو نیست.

نیازمند تخصیص آب در حوزه کشاورزی هستیم

وی افزود: در حوزه کشاورزی نیازمند افزایش تخصیص آب هستیم. دو بار آب برخی از سدهای ما رها شده و رفته اما وزارت نیرو حاضر نیست افزایش تخصیص آب به کشاورزان بدهد.

وی تاکید کرد: چه کسی پاسخگو است و با کدامین منطق و معیاراسلامی سازگار است؟ که آب را رها بکنیم و به کشاورز هم که نمی‌دهیم.

وی تصریح کرد: در حوزه ناظرین کشاورزی، حدود ۲۵۰ تا ۲۶۰ نفر از این است آنجا مانده‌اند و سه سال است که در وزارت جهاد کشاورزی آواره هستند و هیچکس به اینها توجه نمی‌کند.

نخودکاران کرمانشاهی به زمین سیاه نشسته‌اند

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه نخود بهترین برند این استان است گفت: کاشت نخود ممنوع شده و همه نخود کاران کرمانشاهی به زمین سیاه نشسته‌اند و پاسخگو نیست.

وی خاطر نشان کرد: این استانی که جنگ زده، سیل زده و زلزله زده است، بیکارترین استان کشور نیز است. وی خطاب به رئیس جمهور گفت استان کرمانشاه استانی است که مرکز آن یعنی کرمانشاه نیز به عنوان منطقه جنگی معرفی شد، لذا از شما توقع داریم که نسبت به اعلام منطقه جنگی سنقر و شرق استان هم کمک کنید که به این مطالبه به حق مردم است آن جامه عمل پوشیده شود.

حسینی کیا تاکید کرد: آب‌های سردسیری و گرمسیری نیازمند توجه جدی جنابعالی است.

وی با بیان اینکه اعتبارات استان کرمانشاه در حوزه‌های متعدد نیاز به یک بازنگری جدی دارد، یادآور شد: زمانی که دلار ۷ تومان بود ما از احداث واحدهای تولیدی محروم بودیم واحدها را در مرکز این کشور احداث می‌کردند و امروز که باید به آن توجه شود باز هم مغفول می‌مانیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: خواستار این هستیم که حضرتعالی بفرمائید که در دولت ۱۱ و ابتدای دولت ۱۲ نرخ بیکاری استان ما چند درصد تغییر کرده است؟

حسینی کیا در پایان وی با بیان اینکه کرمانشاه مظلوم است، گفت: کرمانشاه را داشته باشید چرا که جوانان این استان جانشان را سپر کرده‌اند و حدود ۹۸۰۰ شهید تقدیم این انقلاب کرده‌ایم. این مردم شایسته بهترین‌ها هستند.

کد خبر 4605960

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =