اجرای طرح ملی کنترل فشارخون در زنجان روند خوبی را طی می کند

زنجان-فرماندار شهرستان زنجان با تاکید بر لزوم توجه به خودکنترلی در زمینه فشارخون، گفت: اجرای طرح ملی کنترل فشارخون در شهرستان زنجان روند خوبی را طی می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا عسگری ظهر شنبه در همایش ملی کنترل فشارخون که در سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه زنجان برگزار شد، با بیان اینکه امروز اهمیت خودکنترلی در همه جوامع تبیین شده است، افزود: خوشبختانه در کشور ما نیز اقدامات شایانی در حوزه کنترل بیماری‌های غیرواگیردار صورت گرفته و این خود حاکی از آن است که در برهه کنونی به مقوله مهم خودکنترلی اهتمام ویژه‌ای شده است.

وی با یادآوری اینکه اقدامات قابل قبولی تا به امروز در حوزه خودکنترلی از قبیل اصلاح تغذیه، رفتار و سبک زندگی و … انجام شده است، تصریح کرد: بی‌شک، آنچه که در خصوص توجه نکردن به مقوله خودکنترلی بیش از همه جامعه را تهدید می‌کند، هزینه‌هایی است که این قضیه به جامعه تحمیل می‌کند، به همین خاطر ضروری است تا با ارائه آموزش‌هایی، در این راستا گام‌های مؤثری برداریم.

عسگری با اشاره به اینکه خوشبختانه وزارت بهداشت در حوزه پیشگیری توانسته است اقدامات شایانی را بعد از اجرای طرح تحول سلامت انجام دهد، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دلایل به خطر افتادن سلامتی خانواده‌ها به‌ویژه خانواده‌هایی که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند، نداشتن آگاهی‌های لازم از سوی سرپرست خانواده در حوزه‌های مربوط به پیشگیری است که معتقدیم این آگاهی‌ها باید ارائه شود.

فرماندار شهرستان زنجان در ادامه، از فشار خون به‌عنوان یکی از بیماری‌هایی که از آن به عنوان بیماری پنهان یاد می‌شود، نام برد و اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به امکانات و زیرساخت‌هایی که در شهرستان زنجان فراهم شده است، امروز قادر هستیم طرح ملی کنترل فشارخون را در این شهرستان با قدرت به مرحله اجرایی بگذاریم که این مهم در شهرستان زنجان آغاز شده است.

عسگری با بیان اینکه طرح ملی کنترل فشارخون با هدف شناسایی بیمارانی که به فشارخون مبتلا هستند، انجام شده و در کنار این امر، سایر افراد جامعه نیز آگاهی‌های لازم را در خصوص این بیماری کسب خواهند کرد، یادآور شد: بی‌شک، زمانی که افراد با بیماری خود آشنا می‌شود، زمینه خودکنترلی در افراد به وجود آمده و تداوم این امر می‌تواند جامعه‌ای سالم را به دنبال داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: بخش اعظمی از سرمایه‌گذاری‌هایی که باید در حوزه تولید و اشتغال صورت گیرد، صرف تجهیزات و امکاناتی است که برای درمان و یا کنترل کردن برخی از بیماری‌هایی است که بستگی به سبک زندگی و رفتار افراد دارد که کم‌توجهی در حوزه آموزش باعث شده است که بودجه زیادی در این زمینه صرف شود.

کد خبر 4631015

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 7 =