پروژه سد نمرود ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

گرمسار - نماینده گرمسار و آرادان در مجلس با بیان اینکه پروژه گپ ۹۰ کیلومتری سد نمرود تا گرمسار و تکمیل این سد از مهم‌ترین مصوبات هیئت دولت است، گفت: سد نمرود ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا کاتب بعد از ظهر شنبه در جلسه بررسی مشکلات بخش کشاورزی گرمسار و آرادان به میزبانی سالن جلسات فرمانداری گرمسار، با بیان اینکه پروژه گپ ۹۰ کیلومتری سد نمرود تا گرمسار و تکمیل سازه سد نمرود از مهم‌ترین مصوبات هیئت دولت به استان سمنان است، تاکید کرد: سد نمرود ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و لذا جابجایی مردم روستای سله بن در مرحله نهایی برای تکمیل این پروژه قرار دارد.

وی با بیان اینکه اجرایی شدن این پروژه خدمت بزرگی را به نظام در راستای ذخیره آب ارائه می‌کند، افزود: آب بخش کشاورزی و جلوگیری از برداشت‌های نا متعارف از سد نمرود مهم‌ترین چالش بخش کشاورزی در گرمسار است که تحقق مصوبات هیئت دولت می‌تواند بخش عمده از مشکلات را حل کند.

نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات بخش کشاورزی در حوزه آبرسانی گفت: اجرای مصوبات هیئت دولت بخش عمده‌ای از مشکلات بخش کشاورزی را در این شهرستان رفع می‌کند.

کاتب با بیان اینکه در ردیف پروژه آب رسانی گرمسار که در سه حوزه ایوانکی، گرمسار و آرادان را پوشش می‌دهد مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار وجود دارد، تاکید کرد: باید اقدامات لازم برای بهره‌برداری ویژه از این اعتبار انجام شود در غیر این ‌صورت به زودی این اعتبار به خزانه دولت باز می‌گردد.

وی افزود: در گرمسار جدا از موقعیت زمین، آب و جغرافیا، شرکت‌های تعاونی و تشکل‌های مردمی و اتحادیه‌های کشاورزی نیز وجود دارند که از دیگر ظرفیت‌های مطلوب توسعه در غرب استان سمنان به شمار می‌روند.

عضو خانه ملت در ادامه با بیان اینکه این شرکت‌ها و تشکل‌های مردمی در گرمسار در ارزیابی‌های کشوری در حوزه‌های مختلف توانستند رتبه‌های مطلوبی را کسب کنند، اعلام کرد: گرمسار تنها شهرستان استان سمنان محسوب می‌شود که در تمامی بخش‌ها، زنجیره‌ی تولید را ایجاد کرده است.

کد خبر 4631142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =