مقبره آقانورالدین عراقی در خطر تخریب/ ضرورت رسیدگی به وضعیت بنا

اراک- عضو شورای اسلامی شهر اراک گفت: مقبره آقانورالدین عراقی که از مفاخر مذهبی شهر اراک محسوب می شود در حال تخریب است و بایستی هرچه سریعتر نسبت به ترمیم آن اقدام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا مرادی عصر یکشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اراک اظهار داشت: مقبره آقا نورالدین عراقی که از مشاهیر بزرگ و مفاخر مذهبی تاریخ شهر اراک به شمار می رود و در مرکز شهر واقع شده، هم اکنون در معرض تخریب قرار دارد.

عضو شورای اسلامی شهر اراک افزود: در همین راستا لازم است که پیش از تخریب بیشتر این بنا، سریعتر نسبت به ترمیم و بهسازی نقاط در معرض خطر تخریب این بنای تاریخی اقدام شود.

بر اساس این گزارش، سعید نادری، نایب رئیس شورای شهر اراک نیز در این جلسه گفت: تغییر سبک زندگی و سبک مبلمان شهری از جمله خواسته‌های مردم اراک است. مردم خواستار شهری دل پذیر و با نشاط هستند، که این هدف از آغاز کار شورا در دستور کار بوده و باید با جدیت دنبال شود.

وی اظهار داشت: اجرایی کردن طرح جامع اراک که نیاز شهر است از دیگر خواسته های به حق مردم می باشد که آن هم در دست بررسی قرار دارد.

ایرج رضایی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی و املاک شورای اسلامی شهر اراک نیز در مورد موضوع طرح پیاده راه سازی در بافت تاریخی اراک بیان داشت: در این مورد باید اطلاع‌رسانی صورت پذیرد و نیاز به همراهی و همدلی مردم است. قبل از اجرای هر طرح خدمات شهری باید برنامه‌ریزی دقیق صورت بگیرد و اگر غیر از این باشد نارضایتی مردم را به همراه دارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حقوقی و املاک شورای اسلامی اراک خاطرنشان کرد: در اجرائیات ماده ۱۰۰ شهرداری اراک، کسانی تخلفات اداری انجام می دهند که باید شناسایی گردند و با آنها برخورد جدی شود، لذا بایستی گروه ویژه‌ای در شهرداری تشکیل و نظارت کامل بر اجراییات ماده ۱۰۰ داشته باشند.

مرتضی سورانه، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اراک نیز گفت: کیفیت نان در شهر اراک بسیار پایین است و فرمانداری باید نظارت دقیق بر این موضوع داشته باشد.

وی ادامه داد: همچنین تردد موتور سوارها در پیاده روها امنیت را از مردم سلب کرده که در این زمینه نیروی انتظامی باید با متخلفین برخورد داشته باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اراک گفت: همچنین جمع آوری تکدی گران در سطح شهر اراک که هر روز بیشتر از پیش می شوند و از شهرها و استان های همجوار به اراک می آیند باید در دستور کار قرار بگیرد.

پیمان رشیدی، عضو دیگر شورای شهر اراک نیز خواستار شفاف سازی وضعیت حقوق پرسنل شهرداری اراک شد و گفت: باید پرداخت حقوق و مزایا براساس قانون صورت بگیرد و قانون در این زمینه فصل الخطاب باشد.

کد خبر 4654548

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 9 =