جشنواره ملی فاوا همزمان با الکامپ برگزار می شود

همزمان با برگزاری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جشنواره ملی فاوا را در محل این نمایشگاه برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، جشنواره ملی فاوا با هدف اعلام برگزیدگان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات همه ساله در اردیبهشت ماه و همزمان با روز جهانی ارتباطات توسط وزارت ارتباطات برگزار می‌شد. اما این جشنواره امسال همزمان با برگزاری نمایشگاه ایران الکامپ ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد.

محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور در این باره گفت: مطابق با برنامه ریزی معاونت نوآوری و فناوری وزارت ارتباطات، جشنواره ملی فاوا با هدف معرفی برترین‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات روز شنبه ۲۹ تیرماه در محل نمایشگاه الکامپ برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نمایشگاه الکامپ با یک شیب ملایم در حال حرکت به سوی رشد است و امسال اپراتورها، شرکت‌های بانکی، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی، بخشی از شرکت‌های سخت‌افزاری و کسب و کارهای نوپا در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند، گفت: به رغم وجود نگرانی از شرایط اقتصادی و مشکلات مالی شرکتها، در نمایشگاه الکامپ امسال شاهد رشد حضور شرکتهای IT هستیم. در این میان حمایت‌های معنوی وزارت ارتباطات، وزارت صنعت، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی اثر گذار بوده است.

اثنی عشری به سهم دولت در گسترش نمایشگاه الکامپ اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۱.۲ درصد هزینه‌های الکامپ توسط دولت تأمین شد و امسال هم حداکثر یک و نیم درصد کمک دولتی به الکامپ می‌شود و باقی هزینه‌ها توسط بخش خصوصی انجام خواهد شد.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با اشاره به برگزاری بخش‌های مختلف در نمایشگاه الکامپ شامل الکام استارز، الکام ترندز، الکام تاکز و الکام جابر گفت: رشد حضور شرکتهای استارت‌آپی در الکامپ در مقایسه با سال گذشته به حدی بوده است که ۲ سالن اضافی دیگر نیز برای این این کسب و کارها در نظر گرفته شده است و در کنار آنها، بخش نیواستارز (ستارگان نو) نیز به تیم‌های دانش آموزی استارت‌آپی اختصاص یافته است که ایده‌های خود را در کنار شرکتهای بزرگ استارت‌آپی عرضه کنند.

وی با بیان اینکه امسال یک سالن با نام «الکام ترندز» به بخش مربوط به فناوری‌های نوظهور و جدید اختصاص داده شده است، افزود: در بخش الکام تاکز نیز از ظرفیت گفت‌وگوها در حوزه فناوری اطلاعات بهره می بریم. بخش الکام‌جابز نیز برای نخستین بار به الکامپ اضافه شده و مربوط به موضوع اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات می‌شود که در این بخش شرکت‌های آموزشی، کاریابی و کسب و کارها و کارجویان حضور دارند.

اثنی عشری با اشاره به جایگاه نمایشگاه الکامپ در منطقه خاورمیانه گفت: به طور کلی ۵ نمایشگاه بالای ۵۰ هزار متر در خاورمیانه و آفریقا وجود دارد که نمایشگاه بین المللی تهران با ۹۶ هزار متر مربع وسعت، دومین نمایشگاه محسوب می‌شود که الکامپ در آن برگزار می‌شود و این یک افتخار ملی است. همچنین نمایشگاه الکامپ جزو ۵ نمایشگاه زیبای دنیا شناخته می‌شود.

بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ (ایران الکامپ ۲۰۱۹) با شعار آینده بهتر ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی برگزار می‌شود.

کد خبر 4661139

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =