ورود شرکتهای دانش بنیان ایرانی به زنجیره ارزش جهانی

رئیس صندوق نوآوری از ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های ایرانی به زنجیره ارزش جهانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دهمین نمایشگاه محصولات دیجیتال و دانش بنیان موسوم به اینوپروم ۲۰۱۹ با حضور بیش از ۶۰۰ شرکت معتبر فناوری از ۱۰۷ کشور دنیا در شهر یکاترینبورگ روسیه در حالی گشایش یافت که معاون علمی و فناوری در راس هیاتی متشکل از ۷۰ شرکت دانش بنیان ایرانی در آن حضور یافتند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: این سفر اقدامی مجدد برای توسعه صادرات محصولات دانش بنیان است. ۷۰ شرکت دانش بنیان در شهر یکاترینبورگ و مسکو ما را همراهی می کنند تا در جلسات تجاری و فناوری حضور داشته باشند. امیدواریم جلسات میان شرکت های ایران و روسیه نتایج خوبی داشته و دستاورد آن عدد قابل توجهی توافقنامه برای توسعه صادرات باشد.

شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های ایرانی در حال ورود به زنجیره ارزش جهانی هستند

علی وحدت رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه ایران با طیف متنوعی از ابزارهای تامین مالی برای تجاری‌سازی فناوری به میدان آمده است از ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های ایرانی به زنجیره ارزش جهانی خبر داد و گفت: آماده تاسیس صندوق‌های مشترک میان ایران و روسیه برای تامین مالی همکاری‌های فناورانه هستیم.

وی افزود: شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های ایرانی به طور چشمگیری توان خود در توسعه فناوری های پیشرفته همچون زیست فناوری، اطلاعات و ارتباطات و نانو را ارتقا داده اند و حالا در حال ورود به زنجیره ارزش شرکت های جهانی هستند.

وحدت ادامه داد: روابط تجاری ایران و روسیه قدمتی دیرینه دارد و حالا شرکت های دانش بنیان و استارتآپ های ایرانی آماده اند که در کنار روابط تجاری، همکاری های فناورانه را نیز عمق ببخشند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ایران، یکی از الزامات همکاریهای فناورانه، به ویژه در سطح بین المللی را تامین مالی کارآمد و هوشمندانه دانست و گفت: در اکوسیستم فناوری و نوآوری ایران، بار اصلی تامین مالی شرکت های دانش بنیان و استارتآپ های حوزه فناوری برعهده صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکای راهبردی آن، یعنی صندوق های پژوهش و فناوری است. از این رو ما به اتفاق ۴ صندوق پژوهش و فناوری حاضر در این نشست، آمادگی کامل خود را برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان و استارتآپ های ایرانی حاضر در این نشست اعلام می کنیم و به شرکت های روسی اطمینان می دهیم که طرف های ایرانی توسط ما و صندوق های پژوهش و فناوری پشتیبانی می شوند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه برای تامین مالی همکاری های فناورانه ابزارهای مختلفی وجود دارد، اضافه کرد: از این رو ما با طیف متنوعی از ابزارهای تامین مالی از تسهیلات تا سرمایه گذاری و خدمات تجاری سازی به میدان آمده ایم. بنابر این برای تاسیس صندوق یا صندوقهای مشترک میان دو کشور برای تامین مالی همکاری های فناورانه نیز آمادگی داریم. همچنین در صورت تمایل همتایان روسی خود، آمادگی داریم تا با ایجاد خط اعتباری مشترک، همکاریهای فناورانه میان دو طرف را تسهیل و پشتیبانی کنیم.

کد خبر 4664347

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 0 =