نگاه منفی به سرمایه گذاران در خراسان رضوی باعث خروج آن ها شده است

مشهد-استاندار خراسان رضوی گفت: نگاه منفی به سرمایه گذاران در استان باعث انتقال سرمایه آنها به دیگر استان ها و حتی خروج منابع از کشور شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌رضا رزم‌حسینی شنبه ظهر در نشست مشترک با اعضای کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی و روسای دانشگاه های استان اظهار کرد: همه دولت‌های پس از انقلاب اسلامی تمرکز زدایی را در اولویت کاری خود قرار بودند اما هیچکدام در تحقق این سیاست موفق نبوده اند و اقدامات آنها بیش از گذشته به تمرکزگرایی دامن زده است.

وی افزود: نبود انسجام بین ارکان حاکمیت یکی دیگر از موانع پیش روی توسعه است و در حوزه اقتصادی هم نگاه منفی به سرمایه گذاران و کارآفرینان باعث انتقال سرمایه آنها به دیگر استان ها و حتی خروج منابع از کشور شده است.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: خراسان رضوی به دلیل وجود بارگاه منور رضوی و میزبانی از ۳۰ میلیون زائر در سال، نسبت به دیگر استان ها متمایز است و مجلس شورای اسلامی و دولت در تخصیص اعتبارات باید این مسئله را مدنظر قرار دهند.

رزم حسینی تصریح کرد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در خراسان رضوی وجود دارد که در صورت بهره برداری از آنها می توان در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گرفت و تحولات جدی در حوزه اقتصادی و فرهنگی رقم زد.

وی بیان کرد: در ماه های اخیر با اجرای الگوی مدل مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، تعامل و انسجام بسیار خوبی بین ائمه جمعه، بخش‌های مختلف اجرایی، قضایی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شکل گرفته است.

وی تاکید کرد: تاکنون در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، با ۷۸ معین اقتصاد مقاومتی در مناطق ۱۲ گانه خراسان رضوی تفاهم نامه همکاری منعقد شده است و ۷۰ درصد این معین ها را شرکت‌های بخش خصوصی تشکیل می دهند.

استاندار خراسان رضوی گفت: ارزیابی درست عملکرد معین های توسعه گرا نیازمند گذشت زمان است اما نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان به صورت مستمر فعالیت های اجرایی مثلث توسعه اقتصادی را رصد می کند.

کد خبر 4665187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =