کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس بازتاب جهانی خواهد داشت

اراک- دبیر کنگره ملی نقش امام(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰شهید استان مرکزی گفت: این کنگره اگرچه رویکرد ملی دارد اما بازتاب آن جهانی خواهد بود،بنابراین ازهمه ظرفیت های استان بایدبرای آن بهره گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محسن کریمی روز یکشنبه در جلسه ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس استان مرکزی، در اراک اظهار داشت: برگزاری این کنگره کاری بزرگ و ارزشمند است و همه باید کمک کنیم تا شاهد برکات آن باشیم و فرهنگ ایثار و شهادت نهادینه شود.

وی افزود: اگرچه کنگره ملی نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی رویکرد استانی و ملی دارد، اما بدون شک در نهایت واکنش و بازتاب جهانی و بین المللی پیدا می‌کند.

کریمی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم که ببینیم هر دستگاه اجرایی چقدر در این زمینه ظرفیت دارد و چگونه باید از این ظرفیت‌ها استفاده کرد و از همه مهم تر تبیین محتوایی و تولید محتوایی کنگره مدنظر است که باید به خوبی اطلاع رسانی و فضاسازی شود.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی خاطرنشان کرد: برگزاری هدفمند و درست این کنگره می تواند یک بار دیگر اقتدار نظام جمهوری را به نمایش بگذارد.

وی ادامه داد: استکبار جهانی به خوبی به اقتدار کامل نظام واقف است. ایران ثابت کرده، که دشمن و در راس آنها آمریکا مقتدر نیست و پوشالی و خالی است و این ارزش های نظام باید برای نسل جوان تبیین شود.

کریمی بیان داشت: کنگره صرفاً یک جلسه یادبود و یادمان نیست و تفاوت آن با مجالس عمومی در این است که بتوانیم نقش استان را در تمام زمینه ها و نقش امام و افکارش را برای همگان به ویژه نسل جوان به خوبی و درستی تبیین کنیم.

بر اساس این گزارش، دبیر کنگره بیان داشت: در حقیقت این کنگره گنجی است که همه باید از آن بهره ببریم و شناساندن و تبیین افکار امام در این کنگره کاری است که تاکنون هیچ کنگره ای به آن نپرداخته است. باید به آن بیشتر پرداخته شود چرا که این استان زادگاه امام است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به جمع بندی های انجام شده، استان مرکزی ۷۰ هزار رزمنده، ۱۶ هزار جانباز، بیش از ۷۰۰ آزاده و ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده است.

کد خبر 4672583

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 5 =