تشریح فرهنگ حج ابراهیمی(ع)در  رادیوهای صدای آفریقا و بلال اوگاندا

رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا در رادیوهای صدای آفریقا و بلال اوگاندا به تبیین اهداف و نقش انسان ساز حج در توسعه اسلامی وانسانی جامعه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد رضا قزلسفلی، رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا به منظور آشناسازی زائران و مسلمانان این کشور با فرهنگ حج ابراهیمی(ع) در رادیوهای صدای آفریقا و بلال اوگاندا به تبیین اهداف و نقش انسان ساز حج در توسعه اسلامی و انسانی جامعه پرداخت.

وی با بیان اینکه حج می‌تواند در جامعه انواع سلامتی های مورد نیاز انسان را تامین و توسعه همه جانبه فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی ایجاد کند، گفت: در حقیقت حج یک  دوره و کارگاه آموزشی است که در آن آئین های خدا پرستی ، فرهنگ خودسازی ، عدالت اجتماعی ، ایثار، مقاومت، نظم ، انضباط ، وحدت ، مساوات ، مبارزه با خود پرستی و خود خواهی ، کسب روزی حلال ، حرکت ، پویائی ، روش زندگی خوب ، سازندگی ، برائت از مشرکان ، توجه به امور مردم و... به حاجی تعلیم داده می شود.

قزلسفلی در ادامه به تشریح فلسفه ، معانی و مفاهیم ،کاربردهای بعدی و پیام های واجبات حج تمتع از جمله  احرام  ، طواف ، سعی بین دو کوه صفا و مروه و تاریخچه آن ، وقوف در عرفات و اعمال آن ، اهمیت عرفات ، پاداش وقوف در عرفات  ، وقوف در مشعرالحرام  ، فرود آمدن در منی  ، سنگ زدن به جمره  ، حکمت و فلسفه سنگ زدن  ، قربانی ،  تراشیدن سر و ... پرداخت.

در چند روز آینده بیش از هفتصد و چهل و پنج زائر بیت الله الحرام اوگاندائی جهت انجام فریضه حج تمتع عازم سرزمین وحی هستند، رایزنی فرهنگی کشورمان در کامپالا به منظور آشناسازی زائران و مسلمانان این کشور با فرهنگ حج ابراهیمی(ع) در رادیوهای صدای آفریقا و بلال اوگاندا به تبیین اهداف و نقش انسان ساز حج در توسعه اسلامی و انسانی جامعه پرداخت.

کد خبر 4678224

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =