آغاز مرحله مقدماتی کشوری مسابقات سراسری قرآن از فردا

حجت الاسلام علی مقنی دبیر بنیاد مسابقات قرآن گفت: مرحله مقدماتی کشوری مسابقات سراسری قرآن از فردا دهم مرداد ماه آغاز می شود.

حجت الاسلام علی مقنی دبیر بنیاد مسابقات در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص مسابقات سراسری قرآن گفت:مرحله استانی چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن در مرحله استانی از هفته اول تیر ماه آغاز شد و تا پایان تیرماه ادامه داشت.

وی ادامه داد: نتایج و افراد برگزیده جمع بندی شد و افراد به  مرحله مقدماتی کشوری که از فردا دهم مرداد ماه در شهر مقدس قم  آغاز می شود، دعوت شده اند.

مقنی با اشاره به اینکه مرحله کشوری مانند سال گذشته در دو مرحله انجام می شود، افزود: مرحله مقدماتی در سطح کشوری دهم مرداد ماه شروع میشود و تا پایان  مرداد ماه ادامه خواهد داشت و افراد شرکت کننده در شهر مقدس قم به رقابت می پردازند و این رقابت ها نیز از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دهم الی ۳۱ مرداد ماه مرحله مقدماتی کشوری برگزار خواهد شد، تصریح کرد: نفرات برتر مرحله کشوری که از دهم مرداد الی پایان مرداد ماه در قم برگزار می شود معرفی شده و فینال مسابقات برادران در همه رشته ها از ششم الی یازدهم مهر ماه در اصفهان آغاز خواهد شد.

دبیر بنیاد مسابقات افزود: امسال تفاوتی در نحوه برگزاری نداشتیم سال گذشته شیوه برگزاری تغییر کرده است و امسال نوع برگزاری مثل سال گذشته خواهد بود. در بخش خواهران مسابقات تواشیح  و مدیحه سرایی و هم خوانی و دعاخوانی در شهریور ماه در شهر مقدس قم برگزار می شود در شهر اصفهان از ۱۱ مهر ماه تا ۱۷ مهر ماه در رشته های حفظ قرائت ترتیل خواهران مرحله مقدماتی و فینال با هم خواهد بود.

مقنی با اشاره به مسابقات معارفی ادامه داد: مسابقات معارفی در هر دو مرحله مقدماتی و نیمه نهایی در قم برگزار خواهد شد و به صورت برنامه تدوین شده از شبکه قرآن و معارف سیما پخش خواهد شد.امسال سعی کردیم  از داوران جدید که در مرحله کشوری صلاحیت داوری داشته و تاکنون نیز داوری نکرده اند استفاده کنیم همچنین داورهای جوانتررا  وارد عرصه مسابقات کنیم.

وی در خصوص بررسی نقاط ضعف و مثبت  مسابقات و آسیب شناسی آنها گفت: در کمیته فنی ستاد عالی مسابقات نکات مثبت و منفی ای که از سال گذشته بود بررسی شد و امسال نقاط ضعف  آن برطرف خواهد شد امسال نقاط ضعف در کمیته مسابقات در ستاد بررسی خواهد شد و امیدواریم امسال مسابقاتی با نقص کمتری برگزار شود و مسابقات باشکوه و جذابی داشته باشیم.

مقنی در خصوص حمایت بنیاد از برگزیدگان اظهار داشت:اولین کارکرد بنیاد برگزاری مسابقات است اما در اهداف تشکیل ماموریتش حمایت از برگزیدگان و نخبگان نیز آمده است. در واقع برنامه جامع مسابقات امتیازدهی شده  و کارکرد برنامه های شرکت کننده ها را در دست کار دارد.

وی ادامه داد: بنیاد مسابقات تازه شکل گرفته است و فاز اول آن بحث اجرای مسابقات است تا از حالت سازمانی و اداری خارج شود و به مجموعه های تخصصی سپرده شود و کار به نحوی انجام شود که خارج از فضای اداری انجام گیرد. انتظاری که از بنیاد مسابقات میرود بسیار وسیع تر و گسترده تر از اجرای مسابقات  ولی ما باید از آنچه که هست بهره برداری کرده و امیدواریم تسهیلاتی ایجاد شود تا نخبگان و برگزیدگان به آن چیزی که باید برسند دست یابند.

کد خبر 4681161

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =