کمک۲ میلیاردی برای زندانیان جرایم غیرعمد/اجرای رزمایش اجتماعی وقف

ساری - مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: دو میلیارد تومان از سوی این سازمان برای کمک به زندانیان جرایم غیر عمد اختصاص یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا معممی مقدم پیش ازظهر چهارشنبه در اجرای طرح افق و سفره آسمانی در امامزاده عباس(ع) ساری با اشاره به اقدامات سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در راستای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: این سازمان در حال تدارک و جمع‌آوری تجهیزات و نفرات تلاشگر برای انجام رزمایش اجتماعی با استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه کشور است.

وی با تأکید بر برنامه‌ریزی برای ارتقا کارکرد اجتماعی بقاع متبرکه  تصریح کرد: واحد اجتماعی در بقاع متبرکه به‌منظور نقش‌آفرینی در بخش‌های مختلف ازجمله آسیب‌های اجتماعی و جنبه‌های پیشگیرانه آن راه‌اندازی شده است.

مدیر کل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه به تبیین  اهداف و برنامه های طرح افق پرداخت و با ارائه گزارشی از وضعیت معضلات اجتماعی  و درگیری های فرهنگی  جامعه ،طرح افق سازمان اوقاف را یک طرح ابتکاری به منظور ایجاد اشتغال پایدار در کشور معرفی کرد و گفت: با سرمایه گذاری در اراضی موقوفات منطبق با اجرای این طرح سازمانی امیدواریم بتوانیم گامی در جهت کاهش معضلات اجتماعی جامعه برداریم .

 وی افزود: شناخت و ظرفیت هاوامکانات موجود در هر بقعه در اجرای طرح افق یکی از ضروریات  مهم می باشد، و برای تحقق این مهم هیئت امنائی موفق خواهند بود که بر اساس مطالبات اجتماعی عمل کنند.

معممی مقدم ،ایجاد اشتغال، توجه به ایتام، مصون سازی جامعه از طلاق، تلاش برای تسهیل ازدواج آسان، دارو و درمان، آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و حمایت از خانواده‌ای آنان، راه اندازی اکیپ بهداشتی و خدماتی امام زاده برای مجاوران، ایجاد اماکن ورزشی، تهیه و توزیع بسته‌های حمایتی، جانمایی خیریه‌های معنون در بقاع، تلاش در راستای ایجاد نشاط اجتماعی، حمایت از بنگاه‌های زود بازده و… از جمله اقدامات با محوریت نهاد وقف و بقاع متبرکه برشمرد .

مدیر کل امور اجتماعی و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه  تصریح کرد: بقاع متبرکه کشور تاکنون، مرکز فرهنگی و قرآنی داشتند؛ از این پس با توجه به نیاز کشور به خدمات اجتماعی، فرهنگی و قرآنی مراکز «افق» در بقاع متبرکه راه اندازی می‌شود.

مدیرکل مؤسسات خیریه و امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، با اشاره به فرهنگ زیارت به‌عنوان یکی از این برنامه‌ها در بقاع متبرکه کشور افزود: فرهنگ زیارت، فرهنگ انسان‌سازی و نوع‌دوستی و مشارکت‌های اجتماعی در جامعه است که می‌توان از آن در راستای برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده کرد.

معممی مقدم وظایف واحد یا حوزه اجتماعی در طرح افق را  در گام اول، شناخت بقعه و کارکردها (بقعه و ازدواج، بقعه و طلاق، بقعه و اعتیاد، بقعه و اشتغال، بقعه و سلامت و....) ، شناخت حوزه اجتماعی و کارکردها و مسائل آن در گام دوم و تطبیق میان ظرفیت‌های بقعه در حل مسائل اجتماعی و توسعه سرمایه اجتماعی در گام سوم عنوان کرد.

وی از کمک ۲ میلیارد تومانی اوقاف و امور خیریه به زندانیان جرائم غیرعمد کشور خبر داد و گفت: امیدواریم این کمک با همت هیات های امنای بقاع متبرکه و مردم خیر و نوع‌دوست کشور طی دهه امامت و ولایت باعث آزادی تعداد کثیری از زندانیان جرائم غیر عمد در اقصی نقاط کشور شود.

مدیرکل مؤسسات خیریه و امور اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و تاکید بر آینده پژوهی و آینده نگری گفت: ماموریت های  سازمان اوقاف به جوان های جهادی و انقلابی سپرده می شود.

کد خبر 4687254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =