خبرنگاران بدون محدودیت بر عملکرد کارگزاران استان سمنان نظارت کنند

سمنان - استاندار سمنان با بیان اینکه خبرنگار رکن چهارم دموکراسی و چشم بیدار جامعه است، گفت: امروز می‌بایست خبرنگاران بدون محدودیت بر عملکرد کارگزاران استان نظارت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، علی رضا آشناگر شامگاه سه شنبه در مراسم تقدیر از خبرنگاران استان سمنان به میزبانی یک مجتمع خدماتی تفریحی ضمن بیان اینکه خبرنگاران بدون محدودیت بر عملکرد کارگزاران استان نظارت کنند، تاکید کرد: رسانه‌ها باید بدون محدودیت بر عملکرد کارگزاران نظام نظارت داشته باشند و از شخص استاندار تا مدیران دیگر در ادارات و بخش ها، انتقاد کرده و می توانند آنها را زیر تیغ نقد منصفانه خود  قرار دهد.

وی با بیان اینکه اگر نقد، نقد منصفانه باشد، همه مدیران ما باید این مهم را به عنوان یک هدیه از شما قبول کنند، تاکید کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران، ستون فقرات مردم سالاری هستند.

استاندار سمنان گفت: امسال شاهد انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهیم بود و یکی از کارهایی که خبرنگاران، رسانه و مطبوعات باید انجام دهند، تلاش برای مطالبه‌گر شدن مردم ما محسوب می‌شود از سوی دیگر باید گفت در جریان انتخابات، اولین چیزی که باید مردم مطالبه کنند برنامه محوری است، مردم باید از کاندیداها برنامه بخواهند و در جریان انتخابات بعدی این برنامه‌ها و میزان اجرا و تحقق آن را ارزیابی کنند.

آشناگر در ادامه گفت: تلاش برای اینکه دولت و نظام را در اداره و مدیریت کشور ناکارامد جلوه دهیم، از نیرنگ‌ها و اهداف دشمنان است که نیاز دارد خبرنگاران به آن توجه داشته باشند؛ لذا این دومین اصل و پایه ریزی جنگ همه جانبه روانی دشمن علیه نظام است، لیکن متاسفانه دیده می‌شود برخی خبرنگاران و خبرگزاری‌های ما با لُکنت زبان از خدمات دولت و نظام دفاع می‌کنند، بلکه  باید سر خود را بالا بگیریم در شرایطی که جنگ همه جانبه علیه نظام در حال انجام است از مقاومتی که نظام و مردم، مردانه در حال انجام آن هستند، قاطعانه دفاع کنیم.

وی افزود: امروز باید منصفانه بگوئیم سهم دشمن در ایجاد مشکلات کشور به چه میزان است و همچنین باید بگوئیم نقش شخص ترامپ و تیمی که مخالف جریان مذاکره و صلح در منطقه محسوب می شود، چقدر است لذا باید به این نکته پرداخته شده و به مردم اطلاع داده شود.

استاندار سمنان با اشاره به  لزوم ادراک خبرنگاران از شرایط، عمل متناسب با وضعیت روز جامعه و اطلاع رسانی درست، تاکید کرد: امروز در شرایطی هستیم که دشمن در حال نه طراحی، بلکه اجرای یک عملیات روانی پرحجم توسط وابستگان خود در منطقه علیه نظام جمهوری اسلامی است.

کد خبر 4691971

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 4 =