۷۰ آسیب اجتماعی در کشور شناسایی شده است

اهواز- نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: ۷۰ آسیب اجتماعی در کشور وجود دارد که ۷ آسیب آن بزرگ است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی ظهر امروز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه مسئولان سابق و جدید دفتر نمایندگی رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر خوزستان اظهار کرد: هلال احمر نهادی مردمی و از میان مردم و برای آنها و در خدمت آنها به ویژه در هنگام بروز حوادث است.

وی افزود: بسیاری از مردم هلال احمر را تنها در هنگام وقوع حوادث و بحران ها می شناسند در حالی که هلال احمر در مواقع عادی و غیر بحرانی هم در کنار مردم است و به آنها خدمات رسانی می کند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با اشاره به خدمات رسانی هلال احمر در ایام اربعین، حج ، یادآور شد: جمعیت هلال‌احمر  در ایام اربعین و حج و هم در بحث سلامت و بهداشت و درمان به مردم خدمات رسانی می کند.

حجت‌الاسلام معزی با بیان این که سرمایه اجتماعی هلال‌احمر مرهون ارائه خدمات بشردوستانه است، گفت: هلال احمر پیام آور برادری، دوستی و صلح در جامعه و این از سرمایه های بزرگ اجتماعی آن است.

وی ادامه داد: جریان سیل بار سنگینی را روی دوش هلال احمر گذاشت اما مردم در سیل به هلال احمر پناه آوردند و به آن اعتماد کردند و حفظ و تقویت این اعتماد بسیار مهم و ضروری است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: کشور ما حادثه خیز است به طوری که در طول ۴۰ سال انقلاب ۴ زلزله مهیب و بزرگ در ورزقان، بم، رودبار و کرمانشاه آمد.

حجت‌الاسلام معزی با بیان این که یکی از وظایف هلال احمر مستندسازی در حوادث و بحران ها است، تصریح کرد: اگر حوادث و بحران ها مستندسازی نشوند هربار حادثه ای رخ می دهد مجبوریم کارها را تجدید کنیم.

وی افزود: با وجود شرایط کنونی جامعه منازل سیل زدگان به سرعت در حال بازسازی است و امید آفرین و نشاط بخش است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر با بیان این که حفظ اعتماد مردم به هلال‌احمر نیازمند فرهنگ سازی است، گفت: باید فرهنگ کمک رسانی، ایثار، و خدمت بی منت به مردم را در جامعه ارتقا دهیم و این کار به گفتمان سازی نیاز دارد.

حجت‌الاسلام معزی گفت: ۱۹۰ کشور دنیا عضو فدراسیون بین المللی صلیب سرخ هستند اما امتیاز جمعیت هلال‌احمر این است کمک و خدمت به مردم برای رضای خدا و رضایت خلق او است.

وی اضافه کرد: هلال احمر ۸ هزار کارمند در سراسر کشور دارد که با نگاه بشردوستانه به مردم کمک می کنند.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر بیان کرد: دشمنان چون توان جنگ با ایران را ندارن به دنبال ایجاد ناامیدی در مردم هستند .

به گفته حجت‌الاسلام معزی دشمن درصدد نابودی اعتماد مردمی است و تمام تلاش ما باید افزایش اعتماد عمومی باشد.

وی با تاکید بر مقابله با آسیب های اجتماعی و نابودی آنها به دلیل تاثیر مخرب بر جامعه و خانواده، یادآور شد: ۷۰ آسیب اجتماعی در کشور وجود دارد که ۷ آسیب آن بزرگ است و به همین دلیل سازمان امور اجتماعی کشور تشکیل شد که هلال احمر هم عضو این سازمان است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال‌احمر گفت: هلال احمر می تواند الگوسازی کند و سبک زندگی بیافریند و اولین برنامه هلال احمر پس از صدور بیانیه گام دوم توسط مقام معظم رهبری تبیین آن است.

حجت‌الاسلام معزی ادامه داد: باید براساس این بیانیه حرکت کنیم و موظف هستیم که نقشه راه ۴۰ سال آینده را براساس این بیانیه تنطیم و همه موارد آن را اجرا کنیم.

کد خبر 4692662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 4 =