۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی جذب بازار کار می شوند

همدان-رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی همدان از تعطیلی ۱۲ مرکز علمی کاربردی وابسته به ادارات در استان همدان خبرداد و گفت: ۸۰ درصد دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی جذب بازار کار می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود تعجبی در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه اگر دانشجویان به درستی انتخاب رشته کنند با سیل فارغ التحصیلان بیکار در رشته های علوم پایه مواجه نخواهیم شد، گفت: دانش آموخته مراکز دانشگاهی علمی کاربردی پس از گذراندن دوران تحصیل در رسیدن به اشتغال موفق تر خواهند بود چراکه مهارت و توانایی خود را شناخته اند.

تعجبی در ادامه با اشاره به مصوبه شورای عالی اداری کشور مبنی بر عدم فعالیت آموزشی ادارات دولتی گفت: بر این اساس ۱۲ مرکز علمی کاربردی وابسته به ادارات در استان همدان تعطیل شدند.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی همدان با بیان اینکه از بهمن ماه سال ۹۶ پذیرش دانشجو در این مراکز صورت نگرفته است، گفت: مراکز علمی کاربردی هلال احمر دولتی محسوب نمی شوند.

تعجبی با بیان اینکه مراکز علمی کاربردی دانشجو مهارتی هستند، اظهار داشت: در تعطیلی این مراکز تصور بر این بود که فعالیت دانشگاه های علمی کاربردی بار مالی بر دوش دولت دارد اما به واقع این گونه نیست.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی ۹۷ - ۹۸ تعداد ۵ هزار دانشجو داشتیم که انتظار داریم این رقم حفظ شود، گفت: همزمان با هفته دولت ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی همدان افتتاح خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی همدان از ارائه مشاوره برای ایجاد بنگاه‌های اشتغال خبر داد و با بیان اینکه کلینیک اشتغال استان همدان از ماه گذشته شروع به فعالیت کرده است، گفت: دانشجویان دانشگاه جامعه علمی کاربردی جوان تر شده اند و بر اساس آمار به دست آمده ۲۰ تا ۳۰ درصد آن ها شاغل هستند و مابقی از دانش آموزانی هستند که مستقیم وارد دانشگاه علمی کاربردی می شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ۳۰ درصد دانشجویان کشور باید به سمت مهارت بروند که هنوز این خواسته محقق نشده است، گفت: خانواده‌ها به این نتیجه رسیده اند که ابتدا اشتغال و بعد تحصیل باید مد نظر باشد و به این ترتیب به سمت کسب مهارت در حال حرکت خواهیم بود .

تعجبی با بیان اینکه در راستای حمایت از دانشجویان به لحاظ پرداخت شهریه طراحی مد نظر قرار گرفته است، گفت: ارائه تسهیلات مالی، معرفی صاحبان ایده به صنایع و صاحبان مشاغل، خدمات آموزشی و مشاوره های علمی و تخصصی، برگزاری اردوها و بازدیدهایی کارآفرینانه و برگزاری میزگرد ها و سخنرانی های علمی به همراه دوره های آموزشی در کلینیک اشتغال و کارآفرینی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان همدان مدنظر قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان همدان با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلان بخش های مختلف اقتصادی و افزایش مهارت حرفه ای فارغ التحصیلان فعالیت می‌کند، اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی استان همدان در حال حاضر دارای ۷ مرکز آموزشی علمی کاربردی است که بر اساس آمار نهایی شمار دانشجویان شاغل به تحصیل در استان ۳۵۰۰ نفر است.

رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی همدان گفت: بر اساس آخرین آمار دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان همدان گروه صنعت، کشاورزی، مدیریت و خدمات اجتماعی و گروه فرهنگ و هنر را تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه این دانشگاه هر ساله طی دو نیم سال مهر و بهمن و بر اساس سوابق تحصیلی در چهار گروه صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی، کشاورزی و فرهنگ و هنر در مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو می پذیرد، گفت: رشته‌های تاسیس شده در مراکز آموزشی استان همدان از انطباق مناسبی به پتانسیل‌های استان برخوردار است.

کد خبر 4693396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =