افتتاح ۲۵ پروژه فرودگاهی با ارزش ۱۶۰ میلیارد تومان در هفته دولت

تبریز- معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه های کشور از افتتاح ۲۵ پروژه به ارزش ۱۶۰ میلیارد تومان در فرودگاه استان های مختلف خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی صفایی ظهر جمعه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های کشوری و استانی در تبریز گفت: در هفته دولت شاهد بهره برداری از ۲۵ پروژه در ۹ فرودگاه کشور و با ارزش ۱۶۰ میلیارد تومان خواهیم بود که شامل طرح هایی در فرودگاه های اصفهان، اردبیل، مشهد، شیراز، تبریز، ارومیه، بوشهر، رشت، زاهدان، شاهرود، گناباد، بجنورد، زنجان، اراک و مهرآباد می شود.

وی ادامه داد: البته ۲۵ چروژه یاد شده در ۹ فرودگاه شامل طرح های بزرگ بوده و در بقیه فرودگاه ها طرح های نسبتا کوچکتری افتتاح خواهد شد.

بیشترین درآمد شرکت متعلق به پروازهای عمومی

حمیدرضا سیدی نیز در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگاری، بیشترین درآمد شرکت را متعلق به پروازهای عمومی دانسته و گفت: اگر برای توسعه فرودگاه های کوچک نیز کمکی می شود تنها به دلیل رعایت عدالت اجتماعی است چرا که این فرودگاه ها شاید به سختی بتوانند درآمدهای جاری خود را تامین کنند.

معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره ای به نسبت هزینه های جاری و توسعه ای فرودگاه ها گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد هزینه ها صرف توسعه و ۶۰ درصد صرف هزینه های جاری می شود که با توجه به اوضاع بازار، هزینه های جاری در حال افزایش است.

وی افزایش میزان هزینه های جاری را زمینه ساز پایین آمدن هزینه های توسعه فرودگاه ها دانست.

سیدی همچنین از تحمیل برخی هزینه ها از جمله عوارضی که سازمان های مختلف بر این شرکت تحمیل می کنند، انتقاد کرده و آن را زمینه ساز پایین آمدن هزینه های توسعه فرودگاهی دانست.

کد خبر 4699668

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =