تربیت ۱۰۰هزار حافظ قرآن طی ۵ سال آینده برنامه عقیدتی سیاسی ناجا

اراک- رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفت:‌ تربیت یک هزار حافظ کل قرآن و ۱۰۰ هزار حافظ یک تا ۳۰ جزء قرآن در میان کارکنان ناجا، از برنامه های ۵ ساله سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام ادیانی در دیدار با کارکنان انتظامی استان مرکزی با اشاره به فرهنگ تمسک به قرآن کریم در بین کارکنان ناجا افزود: با عزم و اراده کارکنان ناجا و درک صحیح در بهره گیری از کلام وحی،‌ در حال حاضر در حدود ۸۰ هزار حافظ قرآن از حافظ یک جز تا کل قرآن در نیروی انتظامی مشغول به خدمت هستند.

وی افزود: در برنامه ریزی ها و بسترسازی های انجام شده از سوی سازمان عقیدتی سیاسی ناجا برنامه ریزی گسترده ای در سال جدید برای توسعه فرهنگ قرآنی و نیل به موفقیت هایی بیشتر در حوزه های قرآنی تدوین و اجرایی شده است.

ادیانی خاطر نشان کرد: درصدد آن هستیم در یک برنامه ریزی ۵ ساله، ۲۷۷ حافظ کل قرآن به یک هزار نفر و ۸۰ هزار حافظ یک تا ۳۰ جزء به ۱۰۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.

وی همچنین از توانمند سازی و حرفه ای سازی قاریان قرآن در برنامه ریزی سال جدید سازمان عقیدتی سیاسی ناجا خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های متمرکز پیش بینی شده، امیدواریم تا یک سال آینده در مقام نخست مسابقات قرانی نیروهای مسلح قرار بگیریم.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی در ادامه در مورد برنامه های اجرایی ناجا در اجرای بیانیه گام دوم انقلاب اظهار داشت: تبیین و گفتمان سازی این بیانیه به منظور فهم درست از فرمایشات مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب نخستین وظیفه عقیدتی سیاسی است.

وی تصریح کرد: راه اندازی دبیرخانه گام دوم انقلاب و نهادینه سازی فرمایشات مقام معظم رهبری در سازمان عقیدتی سیاسی ناجا اجرایی شده است.

ادیانی با اشاره به ایجاد فرهنگ مطالبه گری در نیروی انتظامی به منظور تحقق بیانیه گام دوم انقلاب افزود:‌ برای تحقق ۷ راهبرد بیانیه، کمیته هایی ۷ گانه تشکیل شده و برنامه ها و اهداف مورد نظر با جدیت دنبال می شود.

کد خبر 4705695

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =