انتقاد از بد حجابی در مراسم هفته دولت/ زندگی مردم سخت شده است

مشهد- امام جمعه مشهد خطاب به دولتیان گفت: فشارهای معیشتی، زندگی مردم را سخت کرده‌ است و آن‌ها شعور دارند؛ شما به جای توسعه زیر ساخت روستایی، به دنبال حاشیه‌سازی هستید.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علم‌الهدی امروز در خطبه‌های نمازجمعه مشهد، انسان‌ها را به دو دوسته تقسیم کرده و اظهار کرده: دسته‌ای از آدم‌ها برای همیشه در عالم کودکی مانده و فقط نیازهای آن‌ها از دوره‌ای به دوره‌ دیگر، تغییر می‌کند.  

وی افزود: نیاز این افراد و دغدغه آن‌ها چیزی جز خوراک و پوشاک و امثالهم نیست و زندگی پس از گذشت مدت زمانی برایشان عبث و بیهوده می‌شود. 

امام جمعه مشهد تصریح کرد: امیرالمؤمنین(ع) نیز در سخنان خود از این دسته افراد یاد کرده‌اند و می‌فرمایند:« این دسته از افراد، هرگز از لذت سیر نمی‌شوند و در هر مرحله از قرارگیری در برابر لذایذ دنیا، مقدار بیشتری را طلب می‌کنند و اگر به آن دست پیدا نکنند، دچار رنج و ناراحتی شده و این‌ها همان افرادی هستند که در مقام شهوت‌رانی، افسارگسیخته می‌باشند.»

آیت‌الله علم‌الهدی در ادامه بیان کرد: هیچ‌چیز، حتی آبرو و انسانیت، مانع این افراد شهوت‌ران نمی‌شود.

وی خطاب به جوانان گفت: اکنون شما در ابتدای زندگی قرار دارید و اگر از این دسته افراد باشید، زندگی برایتان بیهوده می‌شود. این نوع از زندگی، جریانی بی‌هدف است و اراده انسان در آن لغو می‌شود. انسان بدون اراده نیز با حیوان تفاوتی ندارد، پس این سبک زندگی، حیوانی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: دسته دیگر افراد، کسانی هستند که زندگی و نیازهای خود را بالاتر از نیازهای مادی چون خوراک، پوشاک و شهوت می‌بینند و به این سخن امام علی(ع) توجه می‌کنند که می‌فرماید: زندگی جز با دین نیست و هیچ مرگ و نابودی وجود ندارد؛ مگر اینکه انسان یقینی که از فطرتش به او رسیده را انکار کند.

آیت‌الله علم‌الهدی، دین‌مداری را از مصادیق تقوا عنوان کرد و گفت: دین‌مداری به این معنا است که دین را در تمام متن زندگی خود جای دهیم؛ چراکه دین زندگی را هدفمند کرده و انسان را در راه کمال قرار می‌دهد.

وی دوباره جوانان را مورد خطاب قرار داد و گفت: اثرگذاری دین با احساسات از بین می‌رود؛ به جای احساساتی بودن در دین، باید باور و اعتقاد خود به دین را با اندیشه و تفکر تقویت کرده و تقوا داشته باشید.

خطیب نماز جمعه مشهد در خطبه‌های سیاسی خود، شهیدان رجایی و باهنر را به عنوان دو الگوی قطعی برای دولت‌مردان نظام معرفی کرده و ابراز کرد: از ویژگی‌های شهید رجایی این است که فردی متدین و شیعه مقلد مجتهد زمان، امام خمینی(ره) بود. وی تمام مدیریت سیاسی و فرهنگی خود را در سایه خواسته‌های رهبر نظام قرار داده بود و تمام این‌ها در جمله‌ای که از قول ایشان مطرح شده است، مشخص است:«من مقلد امام هستم.»

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: این ویژگی‌ها برای هر دولتمردی در این نظام، ضروری است.

وی همچنین گفت: بااینکه مقام معظم رهبری قبل از هفته دولت تأکید کرده بودند که دولت نباید حاشیه‌ساز باشد، برنامه‌های هیئت دولت این فرمایشات را نقض کرد. مراسم روز دوشنبه دولت، چیزی از جشن کشف حجاب رضاخان کم نداشت و چه بسا از آن بدتر نیز بود.

امام جمعه مشهد اظهار کرد: در مراسم هفته دولت، زنانی که لباس‌های مخصوص پوشیده بودند، با سربرهنه و آرایش‌کرده حضور داشتند و منظره فوق‌العاده بدی درست شده بود. درواقع در این مراسم رسمی، قانون حجاب نقض شده بود. حتی یکی از علما از فکر اینکه شاید قرار است کشف حجاب اجباری کنند، گریه می‌کرد.

آیت‌الله علم‌الهدی ضمن اشاره به اینکه آن مراسم و حرف‌هایی که در آن زده شد، حاشیه‌دار بود و با اعلام اینکه آن‌ها بنای جنگ با دین و مقابله با رهبری را دارند، تصریح کرد: هرچند روابط عمومی دولت اعلام کرد که آن زنان از طرف آن‌ها نیامده بودند، اما در کدام روستا زنان به این شکل هستند؟ یا شما در مقابل درب‌های ورودی چه می‌کنید؟

وی خواستار پیگیری این ماجرا توسط تمام دستگاه‌های مسئول شد و بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی سر جایش است؛ باید پیگیری شود که چه کسی این جنایت را انجام داده و نتیجه‌اش به‌مردم اعلام شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین ادامه داد: در مراسم دوشنبه گفته شد که برخی در گوششان پنبه دارند که می‌گویند نباید با دولت‌های بزرگ مذاکره کرد، اما می‌خواهم بگویم چه سودی از مذاکرده به دست آمده است؟ خودشان گفتند کشوری که با آمریکا مذاکره کند دیوانه است، پس چنانچه منافع ملی موجب شد، باید دیوانه شویم؟ ۱۵ دقیقه صحبت تلفنی با اوباما یا خیابان‌گردی با اروپائیان و آمریکائیان چه نتیجه‌ای جز برجام لعنتی داد؟

آیت‌الله علم‌الهدی در خصوص هزینه‌هایی که داده‌ایم، ابراز کرد: توقف رشد فناوری و بتن ریختن بر آب سنگین اراک از هزینه‌های برجام بود و آیا این توافق به این هزینه‌ها می‌ارزید؟ موافقت رهبری به دلیل رفع تحریم‌ها بود و نه چند برابر شدن آن‌ها.

وی خاطرنشان کرد: فشارهای معیشتی، زندگی مردم را سخت کرده‌ است و آن‌ها شعور دارند؛ شما به جای توسعه زیر ساخت روستایی، به دنبال حاشیه‌سازی هستید.

کد خبر 4706275

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =