۱۲ هزار تن گردو از باغات بافت برداشت می شود

بافت - رئیس اداره جهاد کشاورزی بافت گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۱۲ هزار تن گردو از این باغات این شهرستان برداشت شود.

احمد کریمی گوغری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سطح باغات گردوی شهرستان بافت حدود هفت هزار هکتار است و پیش‌بینی می‌شود امسال حدود ۱۲ هزار تن گردو از این باغات برداشت شود و برداشت گردوی سبز از مناطق خَبر، گوشک و طرنگ در شهرستان بافت آغازشده است.

وی گفت: امسال علی‌رغم وجود گرما در شهرستان عملکرد باغ‌های گردو مناسب است و کیفیت محصولات تولیدی مطلوب است و بخشی از گردوی برداشت‌شده از باغات در استان کرمان مصرف و بخشی به سایر استان‌ها ازجمله تهران و فارس صادر می‌شود.

رئیس اداره جهاد کشاورزی بافت تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به سرمازدگی بهاره و کمبود گردو این محصول از قیمت خوبی برخوردار باشد و با توجه به ارزش‌افزوده محصول خشک گردو توصیه می‌شود که کشاورزان حتی‌المقدور از فروش گردوی سبز خودداری کنند.

کریمی گوغری بیان کرد: باغداران با استفاده از پیوند ارقام مناسب و ژنوتیپ های برتر منطقه زیر نظر کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی برای اصلاح ارقام کم بازده خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین کشاورزان برای مبارزه با کرم خراط پس از برداشت گردو نسبت به هرس شاخه‌های آلوده و سنبه زنی و بتونه‌کاری کانال‌ها فعال باغداران اقدام کنند.

رئیس جهاد کشاورزی بافت عنوان کرد: مراکز جهاد کشاورزی نسبت به خرید لارو کرم خراط از کشاورزان آمادگی دارد و این امر به‌منظور تشویق و مشارکت هرچه بهتر باغداران در رابطه با مبارزه با این آفت است.

کد خبر 4706835

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =