تشکیل یگان های حفاظت در فصل صید میگو در خلیج فارس

بندرعباس - فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات هرمزگان گفت: یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان آماده برای آغاز فصل صید میگو است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن آزادی با بیان اینکه تقویت یگان حفاظت منابع آبزیان لازمه مبارزه با صید غیرمجاز و فعالیت صیادی غیر مجاز است، گفت: خوشبختانه جامعه صیادی همکاری های خوبی در این زمینه دارد اما عمده نگرانی ها مربوط به افراد سودجویی است که پیشه آنها صیادی نبوده و این سود جویان بدون نگاه به ظرفیت دریا اقدام به صیادغیر مجاز می کنند.

آزادی با اشاره به اینکه مبارزه با صید غیر مجاز برای حفظ و حراست از منابع آبزی که به عنوان ثروت ملی محسوب می‌شود از وظایف یگان حفاظت منابع آبزیان استان هرمزگان است  گفت :تعامل و همکاری مرزبانی استان هرمزگان و جامعه صیادی در این زمینه تاثیر بسزایی دارد که خوشبختانه از این حیث هیچ نگرانی وجود ندارد چراکه تعاملات در بهترین شکل ممکن قرار دارد.

وی افزود: در فصل صید میگو نیز انجام کلیه اقدامات لازم برای حفاظت از منابع آبزی آب های تحت حاکمیت جمهوری اسلامی ایران،شامل راه اندازی گشت های مشترک، پیشگیری از بروز جرایم و کشف آنها و دستگیری متهمین و متخلفین، ثبت ورود و خروج و بازرسی شناورهای صیادی از اصلی ترین مسئولیت این یگان است.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان در ادامه تشکیل پرونده قضایی و اعزام متخلفین صید و صیادی به مراجع قضایی، حفاظت بنادر شیلات، زیستگاه ها، صیدگاه ها و مسیر مهاجرت آبزیان، جلوگیری از صید آبزیان در مناطق و فصول ممنوعه را نیز بخشی دیگر از وظایف این یگان خواند.

در ادامه معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان با اشاره به اهمیت فصل صید میگو و رعایت زمان بندی صید میگو خواستار برخورد جدی یگان حفاظت و منابع آبزیان شیلات هرمزگان با اداوات صید غیر مجاز و همچنین فعالیت های صیادی آسیب رسان به ذخایر آبزیان به ویژه در فصل صید میگو شد.

محمد جوانمرد با اشاره به ضروت حفاظت از منابع آبزی در خلیج‎فارس افزود: منابع آبزی ثروت ملی است و وارد کردن هرنوع خسارت به آن طبق قانون حفاظت و بهره برداری از منابع آبزی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

وی خاطرنشان کرد: صیادان غیرمجاز قبل از آغاز رسمی فصل صید میگو، مبادرت به صید غیرمجاز کرده و ذخایر این آبزی و سایر آبزیان را با فشار بر ذخایر ارزشمند آبزیان روبرو می‌کنند که از مردم استان می خواهیم در خارج از فصل صید میگو و تازمان اعلام زمان صید میگو از خرید میگو ی صید شده خود داری کنند چرا که میگو های خارج از فصل صید (سایزهای کوچک)آسیب جدی به ذخایر میگو می زند.

جوانمرد با اشاره به آغاز فصل صید میگو در استان هرمزگان طی چند هفته آینده گفت :امیداست با همکاری و تعامل با بخش های مرتبط فصل صید میگوی خوبی را برای صیادان استان و مردم شاهد باشیم.

گفتنی است  در این نشست ضمن بیان گزارش عملکرد و اقدامات صورت گرفته برای فصل صید میگو جاری و تقدیر از تعامل و همکاری جامعه صیادی با یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان،مسائل و مشکلات پیش رو بررسی و برنامه ریزی لازم برای داشتن فصل صید میگو بهتر صورت پذیرفت.

کد خبر 4719599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =