شورای عالی حوزه‌های علمیه مدرسه محوری‌ را تصویب کرد

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گفت: طرح مدرسه محوری‌ توسط شورای عالی حوزه‌های علمیه به تصویب رسید و این طرح به رشد و فعال‌شدن مدارس کمک زیادی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران، حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور با اشاره به تغییر نگاه مدیریتی که در طول یک سال و نیم گذشته در حوزه‌های علمیه خواهران اتفاق افتاده است تصریح کرد: در مدیریت خود سعی کردیم سطح انتظار از حوزه علمیه خواهران افزایش یافته و نگاه به حوزه علمیه خواهران از یک دستگاه عمومی حوزه به‌ یک نهاد علمی به‌عنوان مرجع دینی مسائل زنان ارتقا پیدا کند.

حجت‌الاسلام بهجت‌پور به انتخاب دو شعار انسجام‌بخشی و امیدآفرینی در سال ۹۸ و توجه به فعالیت‌های درون مدارس اشاره و خاطرنشان کرد: بارها تأکید کردیم که هیئت‌امنا داشتن مدارس علمیه خواهران به معنای توجه حداقلی به مدارس نیست؛ ما باید مدارس علمیه را محور فعالیت‌های خود قرار دهیم.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با بیان اینکه جوشش فعالیت‌ها باید در مدارس علمیه خواهران باشد، ابراز کرد: طرح مدرسه محوری به رشد و فعال‌شدن مدارس کمک زیادی می‌کند و خوشبختانه این طرح توسط شورای عالی حوزه‌های علمیه نیز به تصویب رسیده است. البته مدرسه محوری به معنای تفویض امور به مدارس نیست؛ بلکه به‌معنای توانمندسازی مدارس علمیه خواهران و محول کردن وظایف به آن‌ها به میزان توانمندی مدارس است.

حجت‌الاسلام بهجت‌پور با بیان اینکه تغییرات در ساختارها برای محقق کردن اهداف حوزه است اظهار کرد: کم‌توجهی به مدارس و رهاشدگی متنی حوزه سبب می‌شود تا ضررهای بسیار زیادی به حوزه علمیه خواهران وارد شده و در مقابل توجه به مدارس نیز آثار خیر و رشد حوزه‌های علمیه خواهران را در پی دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به افزایش سطح علمی طلاب خواهر و با بیان اینکه ورود طلاب خواهر به سطح سه و چهار باید افزایش یابد و مدیران استانی باید ارتباط نزدیکی با مدارس علمیه خواهران داشته باشند، گفت: برای رسیدن به اهداف ترسیم شده برای حوزه‌های علمیه خواهران، مدیران استانی باید با معاونت‌های مختلف مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران همکاری داشته باشند.

وی خطاب به مدیران استانی حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: بخش‌نامه‌هایی که ارسال می‌شود را باید به دقت مورد بررسی قرار دهید، شما باید تشریح کننده بخش‌نامه‌های اصلی حوزه‌های علمیه خواهران به معاونان خود و مدیران مدارس باشید.

کد خبر 4722209

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =