۷۲ دانش آموز مبتلاء به اعتیاد در خراسان جنوبی درمان شدند

بیرجند- رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: ۷۲ دانش آموز مبتلاء به اعتیاد با اجرای طرح نماد شناسایی و درمان شدند.

 به گزارش خبرنگارمهر، حسن تهامی پیش از ظهر یکشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه طرح نماد به معنای نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان است، بیان کرد: این طرح در مدارس بیرجند و درمیان اجرا شده است.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با بیان اینکه این طرح با همکاری دادگستری خراسان‌جنوبی اجرا شده است، بیان کرد: در سال گذشته طرح نماد در ۶ مدرسه بیرجند و تمامی مدارس درمیان اجرا شد.

تهامی ادامه داد: امسال میز خدمت نماد در تمامی شهرستان‌های خراسان‌جنوبی برپا می‌شود تا دانش‌آموزان پرخطر و در معرض آسیب‌های اجتماعی را شناسایی کنیم.

وی افزود: در طول سه سال گذشته در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ۷۲ دانش آموزان مبتلا به بیماری اعتیاد را شناسایی و درمان کردیم که متأسفانه ۴۰ نفر آنان دانش‌آموز مقطع ابتدایی، ۱۸ تا ۲۰ نفر دانش آموز مقطع متوسطه اول و ۱۴ نفر دانش‌آموز مقطع متوسطه دوم بودند.

رئیس اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: متأسفانه ۹۸ درصد والدین دانش آموزانی که از اعتیاد رنج می‌برند خود نیز معتاد بودند.

تهامی یادآور شد: طرح یاوران زندگی را در سطح کلیه مدارس خراسان‌جنوبی اجرا می‌کنیم تا بتوانیم گامی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی برداریم.

کد خبر 4725393

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 14 =