تهیه بسته‌های آموزشی برای تیم سلامت و بیمه‌شدگان روستایی

مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: برای کنترل بیماری‌های غیر واگیر و آموزش خودمراقبتی برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده که تهیه بسته آموزشی برای بیمه‌شدگان روستایی یکی از اقدامات است.

به گزارش خبرگزاری مهر، میرزایی افزود: خودمراقبتی موضوع حائز اهمیتی است که تمام افراد جامعه باید نسبت به آن آگاه باشند تا به گونه ای رفتار و زندگی کنند که دچار بیماری نشوند و یا از تشدید بیماری خود جلوگیری کنند.

 وی در ادامه به اقدامات گروه پیشگیری و ارتقای سلامت دفترخدمات عمومی پرداخت و گفت: آموزش موازین بهداشتی به بیمه‌شدگان در سطح یک و تیم سلامت شامل پزشک و ماما در مراکز روستایی از اقداماتی است که برنامه‌های مختلفی برای آن تدوین شده است.

 میرزایی با اشاره به اینکه باید اصول خودمراقبتی براساس شرایط سنی، وضعیت سلامتی، سطح سواد، امکانات موجود و ... به افراد ارائه شود تا تاثیرگذار باشد، گفت: دفتر سلامت عمومی برای کنترل بیماری‌های غیر واگیر و آموزش خود مراقبتی برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داده است که از جمله این اقدامات بسته آموزشی شامل ۱۱ کتاب برای تیم سلامت و بیمه‌شدگان روستایی است.

 مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ایران همچنین از برنامه ریزی برای آموزش مجازی پزشکان و بیمه شدگان خبر داد و گفت: امروزه با استفاده از اپلیکیشن ها و فضاهای مجازی می‌توان نسبت به آموزش در حوزه‌های مختلف از جمله خود مراقبتی اقدام کرد که اقداماتی در دست بررسی و در مرحله نهایی قرار دارد.

کد خبر 4727574

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =