عفو بین‌الملل از رویکرد اتحادیه‌اروپا پیرامون حقوق‌بشر انتقاد کرد

عفو بین‌الملل به دلیل سکوت در قبال جنایات عربستان از رویکرد اتحادیه‌اروپا پیرامون حقوق‌بشر انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، سازمان عفو بینالملل امروز چهارشنبه با انتشار گزارشی، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن را به کم‌کاری در حمایت و دفاع از مدافعان حقوق بشر در سراسر جهان متهم کرد.

در گزارشی که تحت عنوان «دفاع از مدافعان؟» منتشر شده است، این سازمان با انتقاد از رویه اروپا اعلام کرده است این اتحادیه در برخی کشورها در برابر موارد نقض حقوق بشر بسیار سکوت کرده است؛ عملی که اغلب برای مدافعان حقوق بشر می‌تواند به معنای سرنوشتی میان «آزادی و زندان» یا «مرگ و زندگی» باشد.

عفو بین الملل با اشاره به مورد عربستان، سیاست اتحادیه اروپا را در خصوص مدافعان حقوق بشر مبتنی بر «استاندارد دوگانه» دانسته و گفته است این اتحادیه مدافعان حقوق بشر در عربستان را نادیده می‌گیرد.

در ادامه این گزارش آمده است: اقدامات عمومی اتحادیه اروپا در خصوص عربستان سعودی تقریبا محو و ناپدیداست، در حالیکه ابراز مخالفت در این کشور به شدت سرکوب می‌شود. حفظ رابطه با پادشاهی عربستان بر دغدغه‌های مرتبط با حقوق بشر در این کشور ترجیح داده شده است.

عفو بین الملل در ادامه این گزارش از اتحادیه اروپا خواسته است سیاست و راهبردی واحدی را برای حمایت از افرادی که به دلیل دفاع از حقوق بشر در معرض تهدید قرار گرفته‌اند، وضع کند.

کد خبر 4728958

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 1 =