۲۰ درصد اشتغال ایجادشده در کشور مربوط به حوزه گردشگری بوده است

سمنان - معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی گفت: یک‌پنجم یا ۲۰ درصد از کل اشتغال ایجادشده در سطح کشور طی یک دهه اخیر مربوط به حوزه گردشگری بوده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی تیموری ظهر سه‌شنبه در همایش گردشگری آموزش، مهارت و اشتغال استان سمنان که  در سالن همایش‌های دانشگاه سمنان برگزار شد، ضمن بیان اینکه طی یک دهه اخیر، ۲۰ درصد اشتغال ایجادشده در کشور مربوط به حوزه گردشگری بوده است، تأکید داشت: این امر نشان از ظرفیت‌ها و اهمیت گردشگری در سطح ایران اسلامی است.

وی بابیان اینکه ایران اسلامی دارای ظرفیت‌های وسیع جذب گردشگر است، ابراز داشت: یکی از مزیت‌های اشتغال‌زایی در حوزه گردشگری هزینه اندک ایجاد فرصت‌های شغلی نسبت به سایر بخش‌ها، مانند صنعت است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی بابیان اینکه از هر پنج شغل ایجادشده در کشور یکی در حوزه گردشگری است و این نشان از اهمیت حوزه توریسم می‌دهد، گفت: آموزش گردشگری در تمام بخش‌ها و سطوح یکی از تأکیدات ما و یکی از مسائلی است که می‌تواند به نحو احسن ما را در ایجاد اشتغال جدید کمک کند.

تیموری بیان کرد: امروز در عرصه جهانی صنعت گردشگری به این درک رسیده است که آموزش تئوری جوابگو نیست و از همین رو به‌جای آموزش بیشتر از حرفه و مهارت‌آموزی استفاده می‌شود.

وی بابیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته خوشبختانه سند نظام جامع آموزش گردشگری کشور در دست تدوین است، گفت: این سند که تحت عنوان سند نظام جامع آموزش گردشگری کشور  با رویکرد تحولی، نگاهی نو به حوزه توریسم و فرصت‌های این بخش دارد.

معاون وزیر میراث فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی، ادامه داد: در سند جامع آموزش گردشگری کشور سعی شده تا نکات مهمی لحاظ شود همچنین خوشبختانه باید گفت با همکاری دفتر برنامه‌ریزی آموزشی وزارت علوم، تمام سرفصل‌های آن به‌روزرسانی و کاربردی سازی شده است.

تیموری بابیان اینکه روز گردشگری به‌عنوان روزی برای یادآوری و تبیین جایگاه گردشگری در اقتصاد و سایر بخش‌های کشور در تقویم کشور ثبت خواهد شد، تأکید کرد: به دنبال این هستیم که یک روز را در تقویم ملی به نام روز گردشگری ثبت کنیم تا اهمیت این پدیده در بین مردم بیشتر نهادینه شود.

کد خبر 4734225

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =