دغدغه قوه قضائیه قاچاق سازمان یافته است نه کولبر مرزنشین

بندرعباس - رئیس قوه قضائیه گفت: دغدغه جدی قوه قضاییه مبارزه با قاچاق سازمان یافته است که تهدیدی جدی برای تولید داخلی و موضوع رونق تولید محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ابراهیم رئیسی ظهر پنجشنبه در دیدار با خانواده شهدا، روحانیون و نخبگان استان هرمزگان اظهار داشت: دغدغه‌های بیان شده توسط نخبگان و نمایندگان استان هرمزگان بسیار درست بود و باید به آن‌ها توجه شود. استفاده از ظرفیت‌های انسانی در استان هرمزگان باید در دستور کار قرار گیرد.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: ۱۴۰۰ کیلومتر مرز آبی ایجاب می‌کند که اقتصاد دریا محور فعال باشد و دیگر دغدغه اشتغال در آن منطقه وجود نداشته باشد.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی ابراز داشت: دغدغه جدی قوه قضاییه مبارزه با قاچاق سازمان یافته است که تهدیدی جدی برای تولید داخلی و موضوع رونق تولید محسوب می‌شود نه یک کولبر مرز نشینی که برای امرار معاش فعالیت می‌کند.

وی گفت: امروز اولین دیدار از بندر شهید رجایی صورت گرفت و جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا نیز برگزار شد.

رئیس قوه قضاییه با ذکر این نکته که از سپاه پاسداران صمیمانه بابت مبارزه با قاچاق تشکر می‌کنم، تشریح کرد: صیادان محلی می‌دانند که کی و کجا صید کنند و به هیچ عنوان تهدیدی برای منابع دریایی محسوب نمی‌شوند.

حجت‌الاسلام رئیسی مطرح کرد: ظرفیت‌های استان هرمزگان باید برای شکوفایی استعدادهای جوانان مورد استفاده قرار گیرد. اشخاص زیادی در ایران وجود دارند که با در اختیار قرار دادن فرصتی در اختیارشان باعث سربلندی ایران و اسلام شده‌اند.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: پارتی بازی و رانت باعث از بین رفتن عدالت استخدامی خواهد شد و در گام دوم انقلاب با هر گونه بی عدالتی مبارزه خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی ابراز داشت: فقر، بیکاری و تبعیض محصول ارتباط ناسالم بشر است. بندرعباس تبعیدگاه نیست و آن دیدگاه گذشته منسوخ شده است. هرمزگان جزو بلادی است که باید به آن افتخار کرد.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه ارتکاب جرم چه کم و چه زیاد مورد پیگیری قرار خواهد گرفت، تشریح کرد: احداث ساختمان در ساحل از جمله مواردی است که قابل پیگیری است.

حجت‌الاسلام رئیسی مطرح کرد: استاندار هرمزگان از نیروهای ارزش انقلاب محسوب می‌شود و در شرایط خاص و حساس همواره خود را نشان داده است.

وی عنوان کرد: وظیفه عموم و دولتمردان صیانت از حقوق عامه است و ما تیز حفظ آنرا وظیفه خود می‌دانیم.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: حفظ محیط زیست وظیفه تمام مردم است و با تمام مصادیق تخلف در این زمینه برخورد خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌ رئیسی با بیان اینکه خانواده شهدا ارزش‌های انقلاب محسوب می‌شوند، ابراز داشت: هر کس انتصابی به شهید داشته باشد مورد احترام است. نباید اجازه داده شود تا نام شهیدان کمرنگ شود چراکه در این صورت لطف الهی کم خواهد شد.
 

کد خبر 4736020

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 15 =