تعرفه های ترجیحی بلای جان صادرکنندگان ایرانی شده است

اصفهان-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: در تعامل با اتاق بازرگانی و گفتگو با فعالان اقتصادی درصدد افزایش صادرات اصفهان هستیم چراکه تنها راه نجات از رکود تورمی است.

سید حسن قاضی عسگر در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به آغاز فعالیت «انجمن صادرکنندگان استان اصفهان» با همت اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: در این انجمن با انتخاب کمیته های فنی، به طور تخصصی موضوع های مرتبط با صادرات بررسی می شوند.

تعرفه های ترجیحی بلای جان صادرکنندگان ایرانی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان وی با اشاره به حمایت از تلاش فعالان اقتصادی در تولید کالاهای صادراتی ادامه داد: گروهی از صادرکنندگان اصفهان  با حمایت استانداری اصفهان توانستند کالاهای مهمی را به کشورهای اطراف صادر کنند.

وی ادامه داد: با احصای مشکلات فعالان اقتصادی در حوزه صادرات و حمایت همه جانبه از ایشان، به دنبال حفظ بازار صادرات  هستیم؛ یکی از مسائل مهم صادر کنندگان موضوع «تعرفه های ترجیحی» است که امکاناتی در اختیار رقبای ما می دهد و ما موظفیم هرچه سریع تر این مسئله را با کشورهای همسایه رفع کنیم تا میزان صادرات از استان اصفهان افزایش یابد.

انعقاد قرارداد با اوراسیا و افزایش کیفیت کالاهای صادراتی

وی با بیان اینکه توافق نامه ای در راستای افزایش صادرات با مجمع اقتصادی اوراسیا منعقد شده تصریح کرد: در مجمع اقتصادی اوراسیا که شامل کشورهای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان و ازبکستان است توافق نامه ای به امضا رسیده است که با افزایش کیفیت کالاهای صادراتی، میزان صادرات از استان اصفهان رشد چشمگیری می یابد.

۱۸ شرکت صادرکننده از استان اصفهان

قاضی عسگر با اشاره به ۱۸ شرکت فعال در صادرات کالا از استان اصفهان گفت: با تخصصی شدن فعالیت شرکت های صادراتی استان اصفهان می توان در حوزه های مختلف از آنها بهره مند شد؛ با مدیریت جدید گمرک در اصفهان بسیاری از مشکلات و مسائل صادرکنندگان احصا و رفع شده است.

بازاریابی و فروش کالاهای صادراتی در نمایشگاه های بین المللی

وی با اشاره به مصوبات قانونی توسط مدیرکل گمرک کشور در توسعه صادرات از استان اصفهان ابراز داشت: بازاریابی و فروش کالاهای صادراتی از موضوع های مهم است؛در این راستا فعالان موفق در حوزه صادرات شناسایی شده و با برگزاری نمایشگاه محصولات استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری در شهر داغستان روسیه صادرات را توسعه بخشیدیم.

تاسیس انجمن حمایت از صادرات

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان تاکید کرد: «انجمن حمایت از صادرات» در ذیل اتاق بازرگانی تشکیل شده و هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی با تشویق کمیته های تخصصی مسائل صادرکنندگان را احصا کردند و اقدامات لازم در رفع مسائل فعالان حوزه صادرات انجام شده است؛ بزرگترین نقش اتاق بازرگانی حمایت های بعد از صادرات اعم از اجرایی، قانونی و انتقال تجربه هم است.

افتتاح کارگو ترمینال در تسهیل صادرات

وی با اشاره به افتتاح کارگو ترمینال در ماه گذشته ادامه داد: افتتاح پروژه کارگو ترمینال می تواند نقش مهمی در صادرات غیرنفتی کشور داشته باشد و صادرات گل، گیاه، مواد لبنی از این طریق فراهم شده است.

قاضی عسگر با بیان اینکه زمینی برای توسعه فرودگاه شهیدبهشتی اصفهان واگذار شده و به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم، تصریح کرد: با توسعه ترمینال های مختلف و افتتاح کارگوترمینال افزایش صادرات از استان اصفهان محقق می شود و صادرات گسترده ای از استان اصفهان انجام خواهد شد.

وی افزود: بیشترین اقلام صادراتی از استان اصفهان به فولاد، تولیدات صنعتی، صنایع دستی و فرش اختصاص یافته است.

به دنبال افزایش صادرات تولیدات شرکت های دانش بنیان هستیم

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان با ابراز امیدواری از صادرات تولیدات شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: با آغاز فعالیت منطقه ویژه علم و فناوری در استان اصفهان صادرات توسعه می یابد.

برنامه «نقد و بررسی عملکرد دستگاه های اقتصادی استان اصفهان» برای اولین بار در کشور

وی با اعلام برنامه «نقد و بررسی عملکرد دستگاه های اقتصادی استان اصفهان» برای اولین بار در کشور با همکاری اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در دو هفته آینده، نشستی صمیمی در اتاق بازرگانی با حضور استاندار، مدیران و معاونان دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد تا در مسیر پاسخ گویی انتقادات و پیشنهادات فعالان اقتصادی مطرح شود.

کد خبر 4752778

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 5 =