نمایندگان باید به جایگاه و اثر گذاری خود باور داشته باشند

رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات و ناظر امور اداری و اجرایی شورای اسلامی شهر تهران گفت: ما(نمایندگان) باید باور کنیم دارای جایگاه مهم در قانون اساسی و خدمت به مردم هستیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین نشست هم اندیشی نمایندگان منتخب شورای اسلامی شهر تهران در کمیسیون ها، سازمان ها، هیئت ها و مجامع با حضور محسن هاشمی رییس شورا، مجید فراهانی ناظر رییس شورا بر امور نمایندگی ها، سید محمود میر لوحی ناظر امور اداری واجرایی شورا، سید علی میر باقری مدیر کل اداری و اجرایی شورا، بوچانی رییس سازمان مطالعات شهرداری تهران، محمد آرایش معاون پایش برنامه و امور نمایندگی های شورا و نمایندگان شورا در مجامع و هیئت ها و سازمان برگزار شد.

سید محمود میر لوحی در این نشست با اشاره به اهمیت جایگاه نمایندگان گفت: متاسفانه جایگاه نمایندگان به رغم ساختار اداری در سالهای قبل مورد توجه قرار نگرفته و امیدواریم در این دوره با نظارت آقای فراهانی و برگزاری چنین نشست هایی چنین جایگاهی را در ساختار اداری و اجرایی شورا را منسجم کنیم.

وی ادامه داد: ما(نمایندگان)   باید باور کنیم دارای جایگاه مهم در قانون اساسی و خدمت به مردم هستیم. من  استدعا دارم که شما عزیزان  به منزلت و جایگاه خودتان عنایت مجدد داشته باشید می شود. چرا که نگاه هایی که به نمایندگان بوده از بیرون شورا بدین صورت بوده که این جایگاه دارای اهمیت نیست و این اهمیت باید در ابتدا از سوی خود نمایندگان درک و احساس شود.

 میر لوحی در ادامه افزود: من رییس کمیته اقتصاد و تنظیم مقررات شورا هستم و نیز عضو کارگروه خرید های خارجی هستم ولی تا کنون از من دعوت به عمل نیامده تا در جلسه ی این کارگروه شرکت کنم، یعنی شهرداری اتوبوس و واگن مترو نمی خواهد بخرد! لذا این کارگروه تا کنون فعال نشده و به رغم پیگیری های بنده هنوز جلسه ای تشکیل ندادند.

وی ادامه داد: به یقین این عدم دعوت از نمایندگان در دیگر مجامع و کارگروه ها هم وجود دارد و لذا این موارد باید اطلاع داده شود، اینکه کارگروهی فعال نیست باید اطلاع رسانی شود.

میر لوحی بار دیگر با تاکید بر این نکته که نمایندگان باید به جایگاه خود باور داشته باشند که می توانند اثر گذار باشند گفت: متاسفانه ما کارگروه هایی داریم که مشمول زمان می شوند و از موضوع آن سپری شده اما هنوز عنوانشان باقی است ولی فعال نیستند این ها همه باید اطلاع رسانی شوند.

این عضو شورا در ادامه ابراز امیدواری کرد: زین پس این نمایندگی ها جدی تر گرفته شود و شورا پشتیبان نظرات و ایده های شما خواهد بود.

رییس کمیته اقتصادی و تنظیم مقررات شورا گفت: همه اعضای شورای پنجم نگاهشان کارشناسانه است و جایگاه شورا را رفیع و تاثیر گذار و  از ارکان حکمرانی کشور می دانند.

وی افزود: امروز افرادی  در صندلی شورا نشسته اند که بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار رای داشته اند پس ما به مردم بدهی داریم و باید از این فرصت بهره کافی و دلسوزانه ببریم و تاثیر گذار باشد. لذا عمل و تصمیم نمایندگان در کار اعضای شورا نیز تاثیر گذار است و به نوعی ادای دین به مردم خواهد بود.

 میر لوحی تصریح کرد: عزیزان نماینده به یکباره انتخاب نشده اند بلکه با رای کارشناسانه و دقیق انتخاب شده اند و  امیدواریم این جایگاه توسط منتخبین شورای پنجم به عنوان جایگاهی برای خدمت گزاری به مردم درک شود و ما در آینده بر خود ببالیم که چنین نمایندگان با دانش و مسئول، دلسوز و خلاق را در مجامع و هیئت ها فرستادیم و بگوییم که  آثار برجسته ای از خود به جا گذاشتند.

میر لوحی افزود: به یقین این اقدام نمایندگان منجر به  بهبود فعالیت ها و کارآمد کردن سامانه های حقوقی در کشور خواهد شد شود.  

کد خبر 4754824

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 1 =