برگزاری دوره «محراب اندیشه» توسط حوزه علوم اسلامی دانشگاه تهران

حوزه علوم اسلامی دانشگاه تهران دومین طرح «محراب اندیشه» ویژه معرفت جویان خواهر و برادر به صورت کلاس و اردو برگزار می کند.

به گزارش خبرنگار مهر، دومین دوره طرح «محراب اندیشه» با هدف تولید فکر و تربیت نیرو و همچنین شبکه سازی و صف آرایی نخبگان علمی و فرهنگی، توسط حوزه علوم اسلامی دانشگاه تهران برگزار می شود.

این دوره ها از ماه جاری (آبان ۹۸) در قالب کلاس و اردوی ماهانه ویژه معرفت جویان برادر و روزهای پنجشنبه ویژه معرفت جویان خواهر برگزار می شود.

دانشگاه تهران برای جذاب شدن کلاس های حوزه علوم اسلامی و خارج شدن آن از شکل تئوری، دومین طرح محراب اندیشه را در قالب کلاس و اردو برگزار می کند تا زمینه افزایش تاثیر پذیری از دوره ها بیشتر شود.

همچنین معرفت جویانی که دراین دوره شرکت می کنند، امکان تطبیق دروس ارائه شده در این دوره ها را با اندیشه اسلامی ۱ و ۲، اخلاق اسلامی و انقلاب اسلامی دارند.

به گزارش مهر، حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان، از سال ۷۷ توسط جمعی از فضلا و طلاب در تهران و به تدریج در سایر دانشگاه های کشور بنا به تقاضاهایی که دانشجویان برای فراگیری علوم اسلامی داشتند، شکل گرفت. محور اصلی فعالیت حوزه علوم اسلامی دانشگاهیان، ارائه یک نظام فکری از علوم اسلامی به دانشجویان بود.

حوزه های علوم اسلامی دانشگاهیان با هدف تربیت کادر نخبه برای انقلاب اسلامی، به‌ منظور اثرگذاری در عرصه‌های جهاد علمی و فرهنگی و تحقق اهداف دانشگاه اسلامی و تمدن اسلامی، شکل گرفته و تا اندازه ای توانسته ارتباط عملی، حوزه و دانشگاه را به شکل سیستمی و نظامند ایجاد کند.

کد خبر 4756568

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 8 =