برقراری صلح و سازش بین دو طایفه بزرگ در شرق هرمزگان

بندرعباس - رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: درگیری خونین بین دو طایفه بزرگ سهرابی و شهسواری پس از پنج سال با پیگیری و میانجیگری دستگاه قضایی استان هرمزگان به صلح و سازش ختم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی صالحی یکشنبه شب در نشست صلح و سازش دو طایفه بزرگ شهواری و سهرابی شهرستان بشاگرد با تقدیر از حضرت آیت الله رئوفی، عنوان کرد:  با حضور آیت الله رئوفی مردم توکهور و هشت بندی و شهرستان بشاگرد در .کنار هم با صمیمت ، صفا و همدلی در کنار هم زندگی می کنند.

وی افزود: جلسه صلح و سازش دو طایفه شهسواری و سهرابی با تلاش های شبانه روزی حضرت آیت الله رئوفی این عالم ربانی و همراهی معتمدین، ریش سفیدان، شوراهای اسلامی حل اختلاف، دادستانی و دادگستری ، نیروهای انتظامی و نظامی ختم به خیر گردید که از تلاش های همگان به ویژه حضرت آیت الله رئوفی قدردانی می نمایم.

رئیس کل دادگستری هرمزگان افزود: صلح و سازش دو طایفه سهرابی و شهسواری موضوع مهمی بود که این نشست بخاطر آن تشکیل شده است و جا دارد از خانواده مرحوم سهرابی بخاطر گذشت و ایثار خود قدردانی نمایم.

قدردانی از گذشت خانواده مرحوم سهرابی

وی افزود: خانواده سهرابی با عدم تعرض و قتل بزرگی و منش خود را به نمایش گذاشتند و اجازه درگیری را ندارند و زمینه ساز افزایش آرامش در منطقه شدند.

صالحی تصریح کرد: خانواده مرحوم سهرابی با این اقدام ارزنده خود با خداود معامله نمودند و توشه آخرتی برای آنها این مهم خواهد بود و کار ارشمند آنها ارزش والایی دارد و آنها در مسیر ائمه هدا گام برداشتند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: امروز در این نشست با رفع اختلافات و کدورت ها طوایف سهرابی و شهسواری بعد از چند سال اختلاف  با صفا و صمیمت در کنار همدیگر جمع شده اند و با این اقدام خود زمینه ساز افزایش امنیت و آرامش در مناطق خود شده اند.

وی افزود: باید فرهنگ دینی و اسلامی  صلح و سازش در جامعه باید گسترش داده شود و نباید اجازه داده شود امنیت مردم خدشه دار گردد و مردم باید جلو نا امنی ها را بگیرند.

لزوم بهره گری از ظرفیت آیت الله رئوفی برای پایان دادن به اختلافات

صالحی خاطرنشا کرد: حضرت آیت الله رئوفی از نفود خود برای کاهش منازعات و گسترش امنیت در شرق استان با ایجاد فرهنگ صلح و سازش بکار ببرند تا مردم منطقه با امنیت و آرامش در کنار یکدیگر زندگی کنند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: از حضرت آیت الله رئوفی و سایر متنفذان تقاضا دارم به اختلافاتی که در این مناطق وجود دارد پایان دهند.

وی افزود: جلسات صلح و سازش علاوه بر رفع خصومت ها رفع ناراحتی هم می کند که بسیار ارزشمند است  و دل ها را به هم نزدیک می کند و سبب حاکم شدن آرامش و امنیت در مناطق می شود.

ضرورت حل پرونده های مرتبط با قتل با بهره پیری از ظرفیت علما و متنفذین

وی افزود: با توجه به اهمیت صلح و سازش و برکات آن از حضرت آیت الله رئوفی ، معتممدین ، متنفذین ، روحانیون تقاضا داریم به اختلافات و پرونده های قتلی که در شرق استان به ویژه مناطق بشاگرد و هشت بندی وجود دارد ورود کنند و با ایجاد زمینه صلح و سازش ختم به خیر نمایند.

صالحی اظهار داشت: رویکرد دستگاه قضایی هم حل پرونده های مرتبط با قتل با بهره گیری از ظرفیت علما، شوراهای حل اختلاف و متنفدین برای برقراری صلح و سازش است و شوراهای اختلاف نیز باید از ظرفیت های خوب استان برای حل اختلافات کمک بگیرند.

هشدار به مخلان امنیت مردم

رئیس کل دادگستری هرمزگان با هشدار به مخلان امنیت مردم گفت: امنیت در سراسر استان خط قرمز ماست و کسی بخواهد امنیت مردم را خدشه دار نماید دستگاه قضایی با کسی تعارف ندارد و از همه دستگاه های امنیتی می خواهم با کسانی که مخل آرامش مردم هستند برخورد قاطع نمایند.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع دبیرخانه ای در استان تشکیل شده است تا به پرونده های که امنیت مردم را خدشه دار می نمایند در اسرع وقت رسیدگی نمایند.

صالحی گفت: از مردم تقاضا داریم در خصوص افزایش شاخص امنیتی همکاری کنند و بروز ناامنی ها را به دستگاه های امنیتی و قضایی منعکس کنند و در خصوص امنیت با هیچ کسی تعارفی نداریم.

لزوم ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه

وی افزود: از صداو سیما تقاضا داریم فرهنگ ارزشمند صلح و سازش را به خوبی در جامعه منعکس و فرهنگ سازی نمایند و در این رابطه علما، ائمه جمعه و... مسئولیت خطیری دارند.

وی در پایان از بانیان برگزاری جلسه صلح سازش دو طایفه شهسواری و سهرابی به ویژه حضرت آیت الله رئوفی قدردانی نمود.

شایان ذکر است مراسم صلح و سازش دو طایفه بزرگ شهرستان بشاگرد شامل سهرابی و شهسواری صبح امروز در حسینه آیت الله رئوفی در منطقه هشتبندی با حضور حضرت آیت الله رو.فی عالم جلیل القدر شرق استان، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ، فرمانداری شهرستان میناب، اعضای شورای تامین ، معتمدین ، شوراهای اسلامی ، ، ریش سفیدان مسئولین استانی و شهرستان میناب و مسئولان محلی شهرستان بشاگرد با وساطت حضرت آیت الله رئوفی و دستگاه قضایی اختلافات این دو طایفه پایان و به صلح و سازش ختم به خیر گردید.

کد خبر 4762737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =