آخرین برآوردهای ساخت ۵ ایستگاه خط دوم متروی اصفهان

اصفهان-مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان در ارتباط با ساخت ۵ ایستگاه خط دوم متروی اصفهان توضیحاتی ارائه کرد.

محمدرضا بنکدار هاشمی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به شتاب ساخت خط دو قطار شهری اصفهان در شرایط تحریم های ظالمانه اظهار داشت: تونل های مکانیزه و سازه های جنبی خط دوم قطار شهری حدفاصل ایستگاه دارک تا ایستگاه امام علی (ع) در خردادماه سال ۹۶ آغاز شد و هزینه کل پروژه بالغ بر دو هزار میلیارد ریال پیش بینی شده است که ساخت آن تاکنون نزدیک به ۱۹ درصد پیشرفت داشته است. این خط شامل دو تونل با قطر داخلی ۶ متر و به صورت مکانیزه با دستگاه های TBM احداث خواهد شد.

ایستگاه حرم زینبیه با پیشرفت ۷۰ درصدی

وی با اشاره به ایستگاه مترو حرم حضرت زینب (س) گفت: عملیات اجرایی سازه نگهبانان، خاکبرداری و سازه این پروژه از سه سال گذشته تاکنون بالغ بر ۵۲۷ میلیارد ریال پیش بینی شده و با پیشرفت ۷۰ درصدی همراه بوده است؛ ایستگاه حرم زینبیه در خیابان شهید غفاری بدون اعمال محدودیت های ترافیکی و به صورت زیرزمینی در حال انجام است.

ایستگاه عاشق اصفهانی به صورت پوش و کند در حال اجرا است

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان به ساخت ایستگاه عاشق اصفهانی هم اشاره کرد و ادامه داد: این ایستگاه در محدوده چهارراه عاشق اصفهانی و پایین تر از زیرگذر عاشق اصفهانی اجرا می شود؛ به دلیل کاهش زمان اعمال محدودیت های ترافیکی و در جهت رفاه حال همشهریان به صورت پوش و کند در حال اجرا است و برآورد هزینه پیش بینی شده ایستگاه مذکور بالغ بر ۲۷۳ میلیارد ریال است و با پیشرفت ۶۴ درصدی همراه است.

ایستگاه عمان سامانی امسال فعال شد

وی افزود: ایستگاه عمان سامانی از اردیبهشت ماه امسال آغاز به فعالیت کرد و برای ساخت آن هزینه ای بالغ بر ۵۸۵ میلیارد ریال پیش بینی شده است که تاکنون با پیشرفت ۳۰ درصدی همراه بوده است.

ایستگاه پنجم با پیشرفت ۳۷ درصدی

بنکدار هاشمی با اشاره به ایستگاه لاله گفت: این پروژه در دی ماه سال گذشته شروع به فعالیت کرد و عمق ایستگاه از زمین ۲۴ متر است و برای ساخت آن هزینه ای بالغ بر ۱۲۸ میلیارد ریال پیش بینی شده است. ایستگاه لاله با پیشرفت ۳۷ درصدی همراه بوده است.

بیشترین شتاب حفاری در ماه گذشته

وی با اشاره به سرعت انجام فعالیت ها در خط دو قطار شهری ابراز داشت: در یک ماه گذشته بیشترین شتاب حفاری را شاهد بودیم و رکورد حفاری را در این خط بر جا گذاشتیم. با برنامه ریزی های انجام شده تا قبل از عید نوروز هر دو دستگاه حفار تونل های غربی و شرقی به ایستگاه عاشق اصفهانی می رسند.

رینگ حفاری و سگمنت گذاری بی سابقه در کشور

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان گفت: تاکنون در دو تونل خط دوم قطار شهری اصفهان، نزدیک به یک هزار و ۶۰۰ متر رینگ گذاری و نزدیک به دو هزار و ۲۰۰ متر حفاری شده و حجم حفاری مکانیزه این بخش بیش از ۸۶ هزار متر مکعب است؛ ثبت رکورد ۲۱ رینگ حفاری و سگمنت گذاری در شبانه روز معادل حدودا ۳۰ متر در کشور بی سابقه بوده است.

کد خبر 4766447

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 1 =