اجلاس مدیران صنعت ساختمان درتامین مسکن کشور تاثیرگذار است

شیراز_معاون عمرانی استاندار فارس گفت: اولین اجلاس مدیران صنعت ساختمان  در جنوب کشور می تواند نقش قابل توجه ای در تامین مسکن کشور داشته باشد.  

به گزارش خبرنگار مهر،محمدرضا رضایی چهارشنبه در اجلاس مدیران صنعت ساختمان کشور بیان کرد: اولین اجلاس مدیران صنعت ساختمان در جنوب کشور در شیراز برگزار شد و سعی شده نسبت به هدایت سرمایه گذاران  و رونق تولید در بخش ساختمان اقدام کرد. 

وی افزود: محوریت بخش خصوصی بخش به خصوصی از این اجلاس است. 

معاون استاندار فارس عنوان کرد: سیاست گذاران و برنامه ریزان حوزه مسکن در این اجلاس حضور داشته تا فرصت های موجود در کشور را شناسایی کرده و در جهت رونق تولید استفاده کرد. 

وی در خصوص نیاز مسکن کشور تاکید کرد: ٢۴ میلیون خانوار و ٢٢ میلیون ساختمان داشته ایم و با توجه به کاهش یک میلیونی مسکن در کشور می توان از بخش خصوصی در این حوزه استفاده کرد.

رضایی با اشاره به طرح اقدام ملی مسکن  اظهار کرد:  ٢٠٠ هزار واحد در شهرهای جدید ١٠٠ هزار واحد در بافت های قدیمی و سایر آن نیز توسط بنیاد مسکن ارائه خواهد شد. 

وی در خصوص هدف این اجلاس نیز بیان کرد: افزایش سطح ارتباطات مدیران این بخش، افزایش مراودات سیاسی، امکان سنجی صادرات خدمات، عارضه یابی طرح های دولت، تدوین فرصت های سرمایه گداری و معرفی طرح های قابل سرمایه گذاری از جمله اهداف این اجلاس است.

سیف زاده  رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس در این جلسه گفت: صنعت ساختمان یک زنجیره است و از معادن شروع خواهد که علاوه بر پیش نیاز های تولید شاهد هستیم که نیروی انسانی نیز در این بخش نقش قابل توجه ای دارد. 

وی افزود: بخش خصوصی می تواند نقش ویژه ای در تامین مسکن مورد نیاز کشور دارد و می تواند نسبت به فروش و صادرات خدمات هم اقدام کند. 

کد خبر 4770965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 10 =