اجرای طرح اعزام زائران حرم رضوی برای هفتمین سال متوالی

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه از اعزام بیش از ۷۰۰ نفر در قالب طرح زائران حرم رضوی برای هفتمین سال متوالی خبر داد.

به گزارش خبرنگارمهر، رضا معممی مقدم، مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف وامورخیریه گفت: در راستای اجرای امینانه نیات واقفین، هفتمین دوره طرح زائران حرم رضوی از محل عواید موقوفات دارای درآمد(سالجاری) مرتبط، در آبان و آذر ماه سالجاری و طی دو دوره در مشهد مقدس برگزار می شود و طی آن بیش از ۷۰۰ نفر از مشتاقان زیارت امام رضا(ع)، به مشهد مقدس اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه طرح زائران حرم رضوی با هدف اجرای صحیح و امینانه نیات واقفین در موضوعات کمک به زوار امام رضا(ع) و با رویکرد شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی از آثار و برکات وقف اجرا می‌شود، تصریح کرد: شناسایی افراد واجد شرایط مطابق نیات واقفین، ایجاد وحدت رویه در سراسر کشور در حوزه اجرای نیات، شفاف سازی درخصوص مصرف عواید موقوفات مرتبط، زمینه سازی، ترغیب و جذب خیرین در امر ایجاد وقف جدید در موضوعات مرتبط و نیازهای روز جامعه از دیگر اهداف این طرح می باشد.

مدیر کل اجتماعی سازمان اوقاف وامورخیریه با بیان اینکه طرح زائران حرم رضوی برای هفتمین سال متوالی درسراسر کشور اجرا می‌شود، افزود: بیش از ۳۲۱ موقوفه دارای درآمد مرتبط با طرح و ۷۳۰ نیت در خصوص کمک به زوار امام رضا(ع) در کشور وجود دارد که عواید آن صرف حمایت از افرادی می شود که قادر به تامین هزینه سفر به مشهد مقدس نمی باشند.

معممی مقدم، در ادامه شرایط انتخاب زائرین را تشریح کرد و گفت: با توجه به مدنظر قراردادن شرایط مندرج در وقفنامه ها برای افراد و یا مکان خاص، زائرین باراولی و یا افراد ساکن در مناطق محروم و روستایی که حداقل طی ۱۵ سال گذشته به مشهد مقدس مشرف نشده اند، خادمین بقاع متبرکه و مساجد و همچنین شهروندانی که تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی، از اولویتهای در این طرح می باشند.

وی با اشاره به تقویت برنامه های فرهنگی در طول اجرای طرح و بیان توجه به اثرات معنوی زیارت در زندگی زائرین، از حضور مستمر روحانی کاروان از مبدا حرکت تا مقصد، اجرای مراسم بدرقه در بقاع متبرکه (چاووشی خوانی، اسپندگردانی و..)، زیارت دسته جمعی، تجمع زائرین در دارالهدایه و بهره مندی از موعظه وعاظ مطرح کشوری، برپایی خیمه معرفت و پاسخ به سوالات شرعی زائرین، برگزاری مسابقه کتابخوانی، توزیع بسته های فرهنگی، عکس یادگاری از زائرین، اهداء توشه و سوغات به زائرین و دیگر برنامه های فرهنگی در طول برگزاری خبر داد.

مدیرکل اموراجتماعی سازمان اوقاف وامورخیریه در پایان با اشاره به اجرای طرح در سالهای گذشته، افزود: در سال گذشته نیز تعداد ۷۲۰ زائر از محل اجرای نیات واقفین از این طرح بهره¬مند شدند.

کد خبر 4774329

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 8 =