بالگرد اورژانس هوایی شاهرود تامین می‌شود/افتتاح بیمارستان درمیامی

شاهرود - نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه بالگرد کنونی مستقر در اورژانس شاهرود متعلق به نیروی انتظامی است، گفت: بالگرد اورژانس اختصاصی برای شاهرود تأمین می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی ظهر سه‌شنبه در مراسم افتتاح متمرکز پروژه‌های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با حضور وزیر بهداشت به میزبانی سالن آمفی‌تئاتر بیمارستان بهار، ضمن بیان اینکه امروز بالگرد حاضر در اورژانس هوایی شاهرود استیجاری و متعلق به ناجا است، بیان کرد: اورژانس شاهرود به‌واسطه اهمیت کاری که می‌کند، نیاز به بالگرد اختصاصی دارد.

وی افزود: خوشبختانه وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول مساعد برای تخصیص بالگرد اورژانس به شهرستان شاهرود را داده وان شاالله بالگرد مورد نیاز این بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور تأمین می‌شود.

افتتاح بیمارستان میامی در دهه فجر

عضو خانه ملت در ادامه بیان کرد: بیمارستان ۳۲ تخت‌خوابی میامی که هم‌اکنون توسط پیمانکار در مراحل تکمیل فیزیکی و عمرانی است، در دهه فجر آماده افتتاح می‌شود و ما قول مساعد برای حضور وزیر بهداشت در مراسم افتتاح این بیمارستان را نیز اخذ کرده‌ایم.

حسینی شاهرودی به موضوع افتتاح اورژانس شاهرود نیز اشاره داشت و گفت: برای این طرح که بزرگ‌ترین اورژانس شرق کشور محسوب می‌شود ۳۸ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده که تاکنون ۳۰ میلیارد تومان آن هزینه شده است.

وی افزود: کسری اعتبار اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود با توجه به اینکه این منطقه در کریدور شرق-غرب کشور قرارگرفته و سالانه میزبان میلیون‌ها زائر رضوی و طبیعتاً تصادفات گوناگون است، با قول مساعد وزارت بهداشت تأمین خواهد شد همچنین مرکز درمان ناباروری بیمارستان بهار شاهرود که امروز شاهد افتتاح آن بودیم می‌تواند از تردد بیماران شهرستان‌های شاهرود و میامی به شهرهای بزرگ‌تر برای انجام مواردی چون آی وی اف، جلوگیری کرده و خدمات خوبی را به مردم منطقه ارائه دهد.

پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی دانشکده دندانپزشکی شاهرود

نماینده شاهرود و میامی در مجلس در ادامه بابیان اینکه حوزه بهداشت و درمان یکی از دو حوزه مهم در زندگی و جامعه محسوب می‌شود، بیان کرد: سلامت و امنیت دو نعمت مجهول برای ما است که تا درگیر آن نباشیم، متوجه اهمیت آنان نخواهیم شد لذا باید خرسند بود که در کنار امنیت پایدار ایران اسلامی، سربازان حوزه سلامت نیز توانسته‌اند موضوع ارتقای درمان و بهداشت در جامعه را برای همگان به ارمغان بیاورند.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه خدماتی نظیر فساد زدایی و همچنین رفع مشکلات دارویی کشور دو زمینه مطلوب در حوزه عملکردی وزیر بهداشت است، بیان کرد: علی‌رغم مضیقه‌های اقتصادی که در آن قرار داریم، خوشبختانه موضوع دارو به بهترین نحو مدیریت‌شده است.

وی در دیگر بخش سخنان خود، بابیان اینکه برآوردن مطالبات پرستاران و پزشکان دغدغه مجلس شورای اسلامی است، بیان کرد: تأمین وصول مطالبات شبکه بهداشت و درمان یکی از مسائلی است که پیگیری می‌شود اما از سوی دیگر باید گفت عدم وصول مطالبات خوشبختانه هیچ اثر منفی در انگیزه سربازان ما در جبهه بهداشت و درمان نگذاشته است.

ضرورت نگاه ویژه وزارت بهداشت به مرکز قلب شاهرود

نماینده شاهرود و میامی در مجلس همچنین به‌ضرورت نگاه ویژه وزارت بهداشت به مرکز قلب شاهرود نیز اشاره کرد و بیان داشت: وزیر بهداشت قول خرید تجهیزات کامل مرکز قلب برای جراحی را نیز داده‌اند و امیدواریم تا دهه فجر سال جاری شاهد ارسال این تجهیزات باشیم تا بیماران در شرق استان سمنان برای درمان به بیمارستان‌های شهرهای بزرگ مراجعه نکنند.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه مردم در رأس همه امور در شهرستان شاهرود بوده و هستند و امروز هر کاری در شرق استان سمنان انجام‌شده از نگاه مثبت مردم بوده است، بیان کرد: ساختمان دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود توسط مردم و خیران ساخته‌شده و وقتی وزارت بهداشت مشاهده کرد که مردم این اقدام بزرگ را انجام داده‌اند قول مساعدت داد.

وی افزود: امروز ساختمان دانشکده دندان‌پزشکی شاهرود دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و تنها منتظر مجوز ایجاد این رشته در شاهرود هستیم همچنین هفت میلیارد تومان اعتبار به این پروژه اختصاص داده‌شده تا بتوانیم شاهد کمک شایانی به زیرساخت‌های آن باشیم.

کد خبر 4794118

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =