لزوم توجه ویژه شهرداری به کمیسیون ماده ١٠٠ 

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: انتظار این است که برای موثر واقع شدن آرای کمیسیون ماده ١٠٠ شهرداری نسبت به این مجموعه توجه ویژه‌ای داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اعطا عضو کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران در جریان انتخاب ۱۰ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران جهت عضویت شعب ده گانه کمیسیون ماده ۱۰۰ قانون شهرداری ها با بیان اینکه امسال سومین سال رای گیری برای این موضوع است، اظهار کرد: به عنوان یکی از اعضای کمیسیون ماده ١٠٠ درباره ادامه همکاری با این مجموعه تردید جدی داشتم.‌

وی با بیان اینکه این مجموعه آن طور که شایسته است اداره نمی شود، گفت: بعضاً مسائل ناخوشایندی پیش می‌آید که ما از آن مطلع می شویم، متاسفانه حواشی و بی انضباطی در این کمیسیون زیاد شده است.

رییس کمیته معماری و طرح های شهری شورای شهر تهران تاکید کرد: قصد ندارم این موضوع را به شخص خاصی نسبت دهم اما انتظار این است مدیرانی که دبیرخانه اداری اجرایی کمیسیون ها زیر نظر آنها فعالیت می کند، دقت عمل بیشتری را به خرج دهند.

اعطا ادامه داد: کمیسیون ماده ١٠٠ را می توان یک کمیسیون شبه قضایی دانست، زیرا یک نفر نماینده از وزارت دادگستری، یک نفر نماینده از وزارت کشور و یک عضو شورای شهر تهران در این کمیسیون حضور دارند و رای صادر می‌کنند، پس شأن و آرای آنها باید حفظ شود.

وی تصریح کرد: بعضاً در کمیسیون ماده ١٠٠ رای صادر می شود و در دبیرخانه اما و اگر به میان می آید. متاسفانه نظم و انضباطی که انتظار می رود در کمیسیون‌های ماده ١٠٠ حاکم نیست و شاهد وقوع اتفاقات خارج از رویه هستیم. انتظار این است که برای موثر واقع شدن آرای کمیسیون ماده ١٠٠ شهرداری نسبت به این مجموعه توجه ویژه‌ای داشته باشد.

کد خبر 4800432

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 2 =